ATP Cincinnati: Kubot i Melo w końcu wygrali!

• Data publikacji: 17.08.2018, 13:12

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w drugiej rundzie turnieju ATP w Cincinnati reprezentanta RPA Ravena Klassena i Nowozelandczyka Michela Venusa 6-4 7-6 (4). Jest to ich pierwsze zwycięstwo od 5 lipca kiedy to pokonali w pierwszej rundzie Wimbledonu Luke Bambridge'a i Jonnego O'Marę.

Po porażkach w pierwszych swoich meczach w Waszyngtonie i Toronto Łukasz Kubot i Marcelo Melo po walce okazali się lepsi od Klassena i Venusa, chociaż początek meczu tego nie wskazywał. Przy stanie 2-1 dla pary Klassen/Venus polsko-brazylijska para straciła swoje podanie i przegrywała 1-3. Na szczęście Polak i Brazylijczyk odrobili straty, a nawet zdobyli cztery gemy z rzędu wychodząc na prowadzenie 5-3. Klassen i Venus zdołali zdobyć jeszcze jednego gema, jednak Kubot i Melo postawili "kropkę nad i" wygrywając pierwszego seta przy swoim serwisie 6-4.

W drugim secie obydwie pary skupiły się na utrzymaniu swojego podania, przez co mieliśmy 10 gemów z rzędu wygranych przez serwujących. W jedenastym gemie pierwsi na swoje konto przełamanie zapisali Klassen i Venus wychodząc na prowadzenie 6-5 i serwując na wyrównanie stanu w setach. Kubot i Melo po chwili jednak odpowiedzieli tym samym i w taki o to sposób doszliśmy do tie-breaka. Pierwszą znaczną przewagę w tie-breaku uzyskała para polsko-brazylijska, która wyszła na prowadzenie 5-2. Ta przewaga pozwoliła im na zwycięstwo w tie-breaku do czterech i awans do drugiej rundy. W niej Kubot i Melo zmierzą się z Jamie'm Murrayem i Bruno Soaresem.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Raven Klassen/Michael Venus (RPA/Nowa Zelandia) 6-4 7-6 (4)