Siatkówka - MŚ U18: szybkie zwycięstwo i awans Polek do ćwierćfinału!

Siatkówka - MŚ U18: szybkie zwycięstwo i awans Polek do ćwierćfinału!

  • Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 26.09.2021, 19:25

Reprezentantki Polski do lat 18 pewnie pokonały zespół z Dominikany w meczu 1/8 mistrzostw świata i wygrywając 3:0, zameldowały się w ćwierćfinale. Polki od początku kontrolowały spotkanie i nie dały rywalkom szans na urwanie im choćby seta. W ćwierćfinale podopieczne Andrzeja Pecia czeka jednak trudniejsze zadanie, gdyż na ich drodze stanie reprezentacja Rosji.

 

Biało-Czerwone bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i dzięki dobrej skuteczności w bloku i ofensywie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie - 6:2. Dominikanki jednak też powoli łapały rytm gry, a udane ataki Ariany Rodriguez Fung pozwoliły im zmniejszyć różnicę punktów. Mimo lepszej gry reprezentantek Dominikany to wciąż Polki były o krok przed rywalkami i po asie serwisowym Poli Janickiej prowadziły 11:8. W szeregach naszej drużynie fantastycznie spisywała się Karolina Staniszewska, która grała bardzo skutecznie zarówno w elemencie bloku, jak i ataku. Dzięki kolejnym punktom zdobywanym przez naszą przyjmującą i świetnym zagrywkom Oliwii Pietrzak, które zupełnie rozsypały linię przyjęcia Dominikanek, tablica wyników pokazała 18:12 dla podopiecznych Andrzeja Pecia. Tak duża przewaga nieco rozproszyła nasze reprezentantki, a chwilę dekoncentracji wykorzystały rywalki, które zmniejszyły swoją stratę do trzech „oczek”. Jednakże Polki szybko powróciły do swojej dobrej dyspozycji, a blok Natalii Kecher zakończył pierwszą odsłonę - 25:19.


Drugą partię również lepiej rozpoczęły zmotywowane zwycięstwem Polki. Nasze reprezentantki utrzymały swoją skuteczną grę z pierwszej odsłony, a rywalki często gubiły się w swoich akcjach i popełniały sporo błędów - 8:2. Polki przede wszystkim robiły różnicę swoją grą w bloku oraz mocnymi serwisami, z którymi nie mogły poradzić sobie Dominikanki. Tym samym przy świetnych zagrywkach Edyty Wacławczyk Biało-Czerwone odnotowały fantastyczną serię, a tablica wyników pokazała aż trzynaście punktów przewagi podopiecznych Andrzeja Pecia - 21:8. Reprezentantki Dominikany były zupełnie bezradne wobec dobrej gry Polek, a zepsuty atak Elsy Perez zakończył seta na korzyść naszej drużyny.


W trzecim secie mogliśmy zobaczyć ten sam schemat. Polki od początku zbudowały wysokie prowadzenie i po kolejnym świetnym ataku Karoliny Staniszewskiej wynik wynosił już 9:2 dla zespołu Andrzeja Pecia. Dominikanki pod naciskiem dobrej gry Biało-Czerwonych popełniały sporo prostych błędów, co skrupulatnie wykorzystywały polskie siatkarki. W naszej drużynie cały czas bardzo dobrze działała zarówno gra w elementach bloku i obrony, jak i skuteczna ofensywa. Wciąż świetnie wyglądała też zagrywka, a po kolejnym asie serwisowym Edyty Wacławczyk Biało-Czerwone miały już ponad dziesięć punktów przewagi - 18:7. Polki oczywiście nie ustrzegły się też błędów, ale wypracowany wcześniej wynik pozwolił im na swobodną grę do samego końca. Tym samym przestrzelony atak Elsy Perez zakończył cały mecz i dał polskim juniorkom awans do ćwierćfinału mistrzostw świata - 25:16.

 

Polska - Dominikana 3:0 (25:19, 25:11, 25:16)