EBL: Śląsk lepszy od Arki
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 26.09.2021, 19:37

WKS Śląsk Wrocław pokonał Asseco Arkę Gdynia 80:65 dzięki dobrej drugiej połowie. Do zwycięstwa drużynę z Wrocławia poprowadził Strahinja Jovanović, który zdobył 15 punktów.

Pierwsza połowa w gdyńskiej Arenie była bardzo wyrównana. Śląsk co prawda po wsadzie Kerema Kantera (13 punktów) w drugiej kwarcie uciekł gdynianom na ośmiopunktowe prowadzenie, gospodarze szybko jednak nadrobili straty i Dawid Czerapowicz rzutem z połowy boiska ustalił wynik pierwszej połowy na 38:37 dla Arki.

W drugiej części gry goście zaczęli jednak lepiej bronić, a swoje punkty zdobywali Kanter i Strahinja Jovanović i po trzeciej kwarcie Śląsk prowadził już 59:49. W ostatniej kwarcie Śląsk całkowicie panował już nad wydarzeniami na parkiecie. Po trójkach Karola i Ramljaka było 68:52, a chwilę później skutecznymi akcjami popisali się jeszcze Kanter i Łukasz Kolenda i nie było wątpliwości, że goście wygrają to spotkanie. W końcówce trenerzy obu drużyn dali szansę młodym graczom rezerwowym i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wrocławian 80:65. Najwięcej punktów w drużynie Śląska uzbierał Jovanović, który rzucił 15 punktów. W Arce pozytywnym akcentem był Adrian Bogucki, który trafił wszystkie osiem rzutów z gry i miał 16 oczek.

Asseco Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław 65:80 (17:15, 21:22, 11:22, 16:21)

Arka: Bogucki 16, Misković 11, Hrycaniuk 8, Musić 7, Turner 7, Dylewicz 6, Tomaszewski 4, Perzanowski 3, Czerapowicz 3

Śląsk: Jovanović 15, Kanter 13, Karolak 11, Langevine 10, Dziewa 9, Justice 9, Ramljak 9, Kolenda 3, Gordon 1