Siatkówka - 1. Liga Kobiet: tie-break w Sosnowcu, reszta spokojnie

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 26.09.2021, 20:40

W pierwszej rundzie 1. Ligi Kobiet w siatkówce przeważały mecze jednostronne. Tylko w jednym spotkaniu drużyny doprowadziły do tie-breaka, natomiast jedno spotkanie zostało przełożone. Zapraszamy Państwa na krótkie podsumowanie weekendowych zmagań.

Sobota rozpoczęła się od meczu między SAN-Pajda Jarosław - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Gospodynie bardzo pewnie zwyciężyły. Białostoczanki złapały oddech dopiero w środkowej fazie meczu, dzięki czemu drugiego seta wygrały, a trzeciego przegrały tylko do 23. Niestety początek i koniec był w ich wykonaniu bardzo przeciętny. Ani pierwszym, ani w czwartym secie nie były w stanie przekroczyć bariery 20 punktów. Ostatecznie komplet punktów pozostał w Jarosławiu.

SAN-Pajda Jarosław 3:1 KS BAS Kombinat Budowlany Białystok
(25:12, 18:25, 25:23, 25:17)

Następnie odbyły się najbardziej emocjonujące zmagania weekendu. Na hali w Sosnowcu Astora Płomień podjęła LOS Nowy Dwór Gdański. Za wyjątkiem drugiego seta mecz przebiegał cały czas na ostrzu noża. Dwa pierwsze sety zapisały sobie gościnie, następnie dwoma częściami odpowiedziały gospodynie. Tie-break również był na najwyższym poziomie, dzięki czemu 180 zgromadzonych na hali widzów było świadkami gry na przewagi. Ostatecznie dwa punkty pojechały do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Astora Płomień Sosnowiec 2:3 LOS Nowy Dwór Mazowiecki

(23:25, 15:25, 25:24, 25:22, 15:17)

W pozostałych meczach kolejki padły wyniki 3:0, za każdym razem zwyciężały gospodynie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje mecz ITA TOOLS STAL Mielec - GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca. Z pośród wymienionych poniżej tylko w tym spotkaniu gościniom udało się przekroczyć barierę 20 punktów w każdym z setów. Ostatecznie jednak to za każdym razem Mielczanki wychodziły z seta z tarczą. Najsłabiej punktującą drużyną kolejki była natomiast KS Częstochowa, która w starciu z Grupą Azoty Roleski PWSZ Tarnów uzbierała tylko 50 małych punktów, dwukrotnie przegrywając do 15.

UJ CM 7r Solna Wieliczka 3:0 ENEA Energetyk Poznań

(25:23, 25:21, 25:14)

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:0 KS Częstochowa

(25:20, 25:15, 25:15)

ITA TOOLS STAL MIELEC 3:0 GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca

(25:20, 25:20, 25:23)

KS AZS AWF Warszawa 3:0 Libero VIP Aleksandrów Łódzki

(25:15, 25:22, 25:17)

Spotkanie między SMS PZPS Szczyrk I, a Karpaty Krosno Glass - Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie zostało przełożone, jednak nowy termin nie jest jeszcze znany.