Fortuna 1 Liga: ŁKS rzutem na taśmę ograł Sandecję

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 26.09.2021, 20:32

Spotkanie 10. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a ŁKS-em Łódź zakończyło się szczęśliwym zwycięstwem oficjalnych gości, chociaż mecz odbył się na obiekcie łodzian. Po golu Radaszkiewicza padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Sączersi” znajdowali się na ósmej lokacie z szesnastoma punktami na koncie. Zawodnicy „Rycerzy Wiosny” byli zaś na dziesiątej pozycji z dorobkiem czternastu „oczek”.

W pierwszej części gry działo się niewiele, nowosądeczanie mieli przewagę, ale nie umieli znaleźć sposobu na pokonanie Marka Kozioła.

W drugich 45 minutach to Sandecja dalej przeważała, aż do 85. minuty kiedy to Błażej Szczepanek popełnił kolejny prosty błąd i w konsekwencji zarobił drugą żółtą kartkę, czyli musiał opuścić plac gry. Po tej sytuacji łodzianie ruszyli mocniej do ataku i chwilę przed końcem meczu Maciej Radaszkiewicz zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Wynik ten spowodował, że Sandecja przerwała swoją serię zwycięstw z rzędu, a także zmarnowała okazję na zbliżenie się do Widzewa oraz Korony. Z kolei łodzianie po tym triumfie powrócili do czołowej szóstki ligi.

Sandecja Nowy Sącz – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramki: 90+4’ Radaszkiewicz

Sandecja: Pietrzkiewicz – Słaby, Boczek, Rudol, Kobryń – Walski, Piter-Bućko – Zych (80’ Janicki), Sovsić, Chmiel (70’ Szczepanek) – Dikov (57’ Wolny)

ŁKS: Kozioł – Klimczak, Koprowski, Dąbrowski, Szeliga – Tosik (88’ Rozwandowicz) – Ebenezer (68’ Gryszkiewcz), Dominguez, Trąbka (36’ Rygaard), Wolski – Ricardinho (67’ Radaszkiewicz)

Żółte kartki: 71’ Szczepanek – 48’ Ebenezer, 89’ Gryszkiewicz

Czerwone kartki: 85’ Szczepanek

Sędzia: Tomasz Wajda