Dart - Gibraltar Darts Trophy: triumf Price'a, solidny występ Ratajskiego

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 26.09.2021, 22:56

Gerwyn Price zwycięzcą gibraltarskiego turnieju serii European Tour. Walijczyk w finale zawodów Gibraltar Darts Trophy pokonał Mensura Suljovica. Polski jedynak - Krzysztof Ratajski, zanotował udany występ, a rywalizację zakończył w ćwierćfinale, gdzie uległ późniejszemu finaliście tego turnieju.

Zgodnie z formatem gry w zawodach cyklu European Tour, rozstawiona 16-stka zawodników udział w turnieju rozpoczęła od drugiej rundy. W gronie darterów, którzy mieli przywilej i pierwszy mecz rozegrali w sobotę, był także jedyny biało-czerwony Krzysztof Ratajski. The Polish Eagle w drugiej oraz trzeciej fazie zawodów mierzył się z Anglikami. Ratajski najpierw wyeliminował z turnieju Ryana Shearle, a rundę później odprawił Adama Smith-Neale. Podczas ćwierćfinałowej batalii 44-latek zmierzył się z Austriakiem Mensurem Suljovicem. Polak przegrał to spotkanie 2:6, a za główną przyczynę porażki Ratajskiego można było uznać słabą formę na podwójnych wartościach (18%).

Od początku rywalizacji, najwyższą formę prezentowali Gerwyn Price oraz Michael van Gerwen. Właśnie pojedynek wspomnianej dwójki w 1/4 finału można było uznać za przedwczesny finał zawodów. Walijczyk i Holender dostarczyli kibicom niesamowite widowisko, które zakończyło się w decydującym legu. Mimo, że trzykrotny mistrz świata zakończył spotkanie z ponad 105 punktową średnią, to uległ liderowi rankingu organizacji PDC. Price kontynuował swoją wyśmienitą dyspozycję i zgodnie z przewidywaniami zwyciężył w całym turnieju, po tym jak w finałowym pojedynku pokonał pogromcę Krzysztofa Ratajskiego 8:0. To drugi triumf w tegorocznych zmaganiach European Tour dla Walijczyka, który triumfował również w Budapeszcie.