PKO Ekstraklasa: Cracovia lepsza w szalonym meczu w Gliwicach

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 27.09.2021, 20:02

Cracovia pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 4:2. Bohaterem meczu został Pelle van Amersfoort, który zanotował hat-tricka. "Pasy" przedłużyły serię meczów bez porażki do pięciu. Gliwiczanie przegrali już trzecie ligowe spotkanie z rzędu.

Początek meczu był lepszy w wykonaniu Piasta. Gliwiczanie szybko objęli prowadzenie za sprawą Damiana Kądziora. Pomocnik zebrał odbitą piłkę i pokonał Lukasa Hrosso. Goście dobrze zareagowali po straconej bramce. W 19. minucie Michal Siplak idealnie dośrodkował na głowę Cornela Rapy, a ten doprowadził do wyrównania. Kolejne minuty przyniosły dalsze napory "Pasów". W groźnej akcji Pelle van Amersfoorta zatrzymał Ariel Mosór, lecz kilka minut później było już 1:2. Ponownie dośrodkował Siplak, a na listę strzelców wpisał się van Amersfoort.

Po przerwie widowisko przy Okrzei nabrało jeszcze większych rumieńców. To Cracovia nadal była drużyną lepszą. W ciągu dziesięciu minut swoje szanse mieli Marcos Alvarez i Karol Knap, lecz w obu przypadkach wynik nie uległ zmianie. W 58. minucie dobitkę po strzale Knapa na gola zamienił van Amersfoort. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Kilkadziesiąt sekund później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Michael Ameyaw. Po kolejnych dziesięciu minutach było już 2:4. Hat-tricka skompletował van Amersfoort, który wykazał się dużym spokojem, posyłając piłkę przy dalszym słupku bramki. Na ostatni kwadrans tempo meczu spadło i rezultat nie uległ zmianie.

Piast Gliwice - Cracovia: 2:4 (1:2)

Bramki: 11' Kądzior, 60' Ameyaw - 19' Rapa, 33', 58', 70' van Amersfoort

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Mosór, Katranis - Kądzior (90' Pyrka), Sokołowski, Chrapek (54' Lipski), Steczyk (46' Alves), Vida (54' Ameyaw) - Toril (76' Stojiljković)

Cracovia: Hrosso - Pestka, Rodin, Jugas, Pestka - Knap (72' Rasmussen), Hanca (90+5' Myszor), van Amersfoort, Sadiković (72' Lusiusz), Siplak (72' Ogorzały) - Alvarez (66' Loshaj)

Żółte kartki: 78' Rapa

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski