Fortuna Puchar Polski: pewne zwycięstwo Lecha

• Dodał: Paweł Ukleja
  • Data publikacji: 28.09.2021, 17:52

Lech Poznań pewnie pokonał Skrę Częstochowa 0:3 i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Bramki dla Kolejorza zdobywali: Artur Sobiech, Barry Douglas oraz Antoni Kozubal.

Na otwarcie tygodnia z Pucharem Polski obejrzeliśmy pojedynek beniaminka 1. Ligi oraz aktualnego lidera Ekstraklasy. Choć oficjalnym gospodarzem starcia była Skra Częstochowa to mecz z racji problemów infrastrukturalnych rozegrany został na Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanej dominacji Lecha. Kolejorz cierpliwie próbował budować atak pozycyjny. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał w 10. minucie Pedro Tiba, ale jego strzał przeszedł nad bramką Skry. "Goście" kontynuowali swoje ataki i w pewnym momencie musiało zakończyć się to golem. W 17. minucie obrona zablokowała strzał Ramireza, ale dobitka Artura Sobiecha była już nie do obrony. W Poznaniu 0:1 dla Lecha. Dominacja Kolejorza trwała do samego końca pierwszej połowy, jednak przed ostatnim gwizdkiem sędziego nie udało się już podwyższyć prowadzenia.

Drugą połowę Lechici zaczęli mocnym akcentem. Barry Douglas umieścił piłkę w siatce Skry strzałem z rzutu wolnego, ale arbiter dopatrzył się błędu jednego z kolegów z drużyny. Gol nie został uznany. Co się odwlecze to nie uciecze. W 57. minucie dośrodkowanie Ramireza trafiło prosto na głowę Douglasa, a ten bez problemów trafił do siatki. Tym razem wszystko przepisowo, 0:2. Druga bramka zdecydowanie uspokoiła mecz, choć nadal przeważał Lech. W 84. minucie znakomitym strzałem popisał się Dani Ramirez, piłka odbiła się od słupka, a do pustej bramki Skry skierował ją młody Antoni Kozubal. To było trafienie kończące mecz. Lech Poznań pokonał Skrę Częstochowa 0:3 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Skra Częstochowa - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 17' Sobiech, 57' Douglas, 84' Kozubal

Skra: Neugebauer - Mesjasz, Winiarczyk (82' Lukoszek), Krzyżak, Holik, Stromecki (68' Szymański), Nocoń (86' Krawczyk), Baranowicz, Napora, Niedbała (68' Kwietniewski), Wojtyra (46' Mas)

Lech: Bednarek - Czerwiński, Skrzypczak, Milić, Douglas, Murawski (76' Kozubal), Tiba (67' Kvekveskiri), Skóraś (86' Ba Loua), Ramirez, Marchwiński (67' Baturina), Sobiech (77' Amaral)

Żółte kartki: 43' Marchwiński, 61' Murawski

Sędzia: Zbigniew Dobrynin