Koszykówka – VTB: kolejna porażka Zastalu
Tomasz Browarczyk/400mm.pl

• Dodał: Michał Rejterowski
  • Data publikacji: 28.09.2021, 21:02

Koszykarze Unicsu Kazań okazali się za mocni dla wicemistrzów Polski. Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał 92:63 w drugim meczu ligi VTB.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla zielonogórzan. Podopieczni Olivera Vidina grali agresywnie. Skutek był dwojaki. Zawodnicy szybko zaliczyli kilka przewinień, jednak drużyna z Rosji miała spore problemy, aby pokonać twardą obronę koszykarzy Zastalu. Pierwsza kwarta przebiegła więc na wymianie ciosów z której nikt nie wyszedł zwycięsko. Wynik cały czas oscylował w okolicy remisu.

W drugiej kwarcie, gospodarze zaczęli powoli przejmować kontrolę nad meczem. Drużyna z Zielonej Góry wykazała się niemocą w ofensywie i po chwili przegrywali już dwunastoma punktami. Znacząca okazała się także skuteczność z linii rzutów wolnych. Zawodnicy Zastalu nie trafiali średnio co trzeciego rzutu osobistego. Mimo to, pod koniec pierwszej połowy, udało się nieco zmniejszyć przewagę do 6 oczek i goście pełni nadziei schodzili do szatni.

Początek trzeciej kwarty wyglądał podobnie do pierwszej części spotkania, jednak były to miłe złego początki. Gospodarze szybko opanowali sytuacje na boisku i zaczęli wywiązywać się z roli zdecydowanego faworyta. Pomimo znakomitej skuteczności zielonogórzan zza łuku (46%), gracze z Kazania sukcesywnie powiększali przewagę, która ostatecznie wyniosła niemal 30 punktów. Koszykarze z Zielonej Góry znów musieli przełknąć gorycz wysokiej porażki. Najlepszym punktującym gości był Nemanja Nenadić (13 punktów). Postawa drużyny w czwartej kwarcie może niepokoić kibiców Zastalu.

UNICS Kazań – Enea Zastal BC Zielona Góra 92:63 (22:21, 25:18, 21:11, 24:13)