Lotto Ekstraklasa: Cracovia nadal bez zwycięstwa

• Data publikacji: 17.08.2018, 19:55

Czarna passa krakowian trwa dalej. Po pięciu meczach Pasy mają na swoim koncie zaledwie dwa punkt i znajdują się niemal na samym dnie tabeli. Dobrą dyspozycję zaprezentowali z kolei Miedziowi, którzy dzięki zwycięstwu 1:0 mają na swoim koncie dziewięć punktów.

Mecz w Krakowie toczył się przy głośnym dopingu kibiców. Pierwszą okazję na strzelenie bramki miał już w 15. minucie Strózik, ale jego uderzenie bardzo dobrze obronił Hładun. Kilka chwil później bliscy skutecznej odpowiedzi byli przyjezdni, ale znakomitym refleksem w bramce popisał się Gostomski. Po upływie trzydziestu minut arbiter zmuszony był do obejrzenia powtórki VAR. Wideoweryfikacja potwierdziła zagranie ręką jednego z przyjezdnych, ale wykazała, że miało to miejsce jeszcze przed linią pola karnego.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy gospodarze zdobyli bramkę, ale ta nie została uznana ze względu na pozycję spaloną strzelca. Chwilę później gola do szatni udało się za to zdobyć przyjezdnym. Bartłomiej Pawłowski popisał się precyzyjnym uderzeniem z jedenastu metrów, a piłka po odbiciu się od słupka wylądowała w bramce.

Po przerwie emocji było nieco mniej. Podbramkowe okazje zostały zastąpione przez walkę, często wykraczającą poza przepisy, przez co posypały się kartki. Pierwszą dogodną okazję po zmianie stron obejrzeliśmy w 71. minucie, ale jeden z krakowian uderzył jedynie w boczną siatkę. Chwilę później potężne uderzenie z dystansu oddał Hernandez, ale ponownie dobrze interweniował Hładun.

Miejscowi podczas ostatniego kwadransa w dalszym ciągu próbowali doprowadzić do wyrównania, ale nieskutecznie. Arbiter doliczył cztery minuty, ale w tym czasie gospodarze nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej i zanotowali trzecią już porażkę w bieżącym sezonie.

Cracovia - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Bramki: Pawłowski (45+3')

Cracovia: Gostomski – Rapa, Dytiatjew, Helik, Ferraresso – Dimun, Strózik (68' Szczepaniak) – Wdowiak (82' Serderow), Budziński, Hernandez – Piszczek (61' Zenjow)

Zagłębie Lubin: Hładun – Balić, Dąbrowski, Guldan, Czerwiński – Jagiełło (73' Tosik), Matuszczyk – Bohar (55' Janoszka), Starzyński, Pawłowski – Tuszyński (79' Mares)

Żółte kartki: Balić, Dąbrowski, Tuszyński, Tosik, Hładun

Sędziował: Łukasz Szczech