Liga Mistrzów: debiutancki gol Messiego, PSG górą w hicie!
Royal Sporting Club Anderlecht, rscanderlecht/Flickr

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 28.09.2021, 22:56

Spotkanie 2. kolejki grupy A Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain a Manchesterem City  zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Gueye’a oraz Messiego padł wynik 3:0.

W pierwszej kolejce paryżanie dość wstydliwie zremisowali 1:1 z Club Brugge, zaś „Obywatele” pewnie pokonali RB Lipsk aż 6:3. Mimo wszystko wskazanie faworyta tego meczu było zadaniem naprawdę ciężkim, a mecz zapowiadał się jako absolutny hit. .

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Mauricio Pochettino zabrakło Juana Bernata, Angela Di Marii, Rafinhy oraz Sergio Ramosa. Pep Guardiola nie mógł za to wystawić do rywalizacji Ilkaya Gundogana, Benjamin Mendy’ego i Ołeksandra Zinczenki.

Mecz rozpoczął się świetnie dla PSG, bowiem gospodarze już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Potężnym strzałem Edersona pokonał Idrissa Gueye. Z biegiem czasu to jednak goście miel coraz więcej do powiedzenia. Blisko gola byli m.in.: Raheem Sterling, Bernardo Silva, czy Ruben Dias, ale zawsze albo na posterunku stał Gianluigi Donnarumma, albo piłkarze klubu z Anglii strzelali niecelnie.

Od początku drugich 45 minut Manchester dalej sprawiał lepsze wrażenie, miał zdecydowanie większe posiadanie piłki, ale też przy okazji spore problemy ze stwarzaniem sobie okazji na zdobycie wyrównującego trafienia. W 74. minucie dość nieoczekiwanie to paryżanie zdobyli drugiego gola. Lionel Messi rozegrał bardzo szybką i sprytną dwójkową akcję z Kylianem Mbappe i świetnym uderzeniem ze skraju pola karnego nie dał najmniejszych szans na interwencję Edersonowi. Do końca rywalizacji nie wydarzyło się już nic znaczącego i ostatecznie to PSG triumfowało 2:0.

Wynik ten spowodował, że Francuzi zdecydowanie zmazali blamaż z pierwszego meczu, a na dodatek wysunęli się na sam przód w tabeli. Zespół z Anglii z kolei z pewnością będzie bardzo żądny rewanżu na swoim stadionie.

Paris Saint-Germain FC – Manchester City FC 2:0 (1:0)

Bramki: 8’ Gueye, 74’ Messi

PSG: Donnarumma – Mendes, Kimpembe, Marquinhos, Hakimi – Gueye (90’ Danilo), Verratti (78’ Wijnaldium), Herrera – Neymar, Mbappe, Messi

Manchester: Ederson – Cancelo, Laporte, Dias, Walker – De Bruyne, Rodri, Silva – Grealish (68’ Foden), Sterling (78’ Jesus), Mahrez

Żółte kartki: 77’ Verratti - 24’ Cancelo, 39’ De Bruyne

Sędzia: Carlos Del Cerro Grande