Tenis stołowy - DME: Anglia pokonana!

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 29.09.2021, 11:13

Reprezentacja Polski kobiet udanie zainaugurowała Drużynowe Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn wraz z Natalią Bajor pokonały Anglię 3:1 w pierwszym meczu fazy grupowej.

Angielki wydawały się faworytkami tego meczu, zwłaszcza że Polki przystąpiły do gry bez Li Qian i Natalii Partyki. Polska młodzież pokazała jednak charakter i wysokie umiejętności, zwyciężając w tym meczu dość pewnie. Zaczęło się jednak od porażki Katarzyny Węgrzyn z Ho Tin Tin. To był, jak się potem okazało, najbardziej wyrównany pojedynek. Angielka wygrała dwie pierwsze partie niewielką różnicą punktową i prowadziła w trzecim secie. Jednak Kasia potrafiła się zebrać i wyrwać tę partię na swoją korzyść. Po kilku minutach było już 2:2, ale w decydującym secie minimalnie lepsza była znów Ho Tin Tin .

Wynik meczu w świetnym stylu wyrównała Natalia Bajor. Olimpijka z Tokio w trzech setach odprawiła Marię Tsaptsinos, choć trzeba przyznać, że gra przez cały czas prowadzona byłą na styku, a wynik remisowy co chwila pojawiał się na tablicy. Prowadzenie Polkom dała Anna Węgrzyn, która w podobnym jak koleżanka stylu pokonała Charlotte Bardsley. Różnica była taka, że Angielka zdołała wygrać jednego seta.

Mecz zamknęła świetnie dysponowana Bajor, nie oddając nawet seta Ho Tin Tin. To też nie był jednostronny pojedynek, ale Polka wykazała się większą odpornością psychiczną w decydujących wymianach, dopisał jej też przysłowiowy łut szczęścia.

Anglia pokonana, jutro Polki zagrają z faworytkami grupy, Szwedkami.

Anglia - Polska 1:3

Ho Tin Tin - Katarzyna Węgrzyn 3:2 (12:10, 11:8, 12:14, 9:11, 11:9)

Maria Tsaptsinos - Natalia Bajor 0:3 (7:11, 9:11, 10:12)

Charlotte Bardsley - Anna Węgrzyn 1:3 (9:11, 11:9, 7:11, 8:11)

Ho Tin Tin - Natalia Bajor 0:3 (7:11, 14:16, 9:11)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.