PGNiG Superliga Kobiet: hit dla MKS-u Lublin
Aneta Galek/PGNiG Superliga Kobiet

• Data publikacji: 29.09.2021, 21:53

Za nami piąta kolejka PGNiG Superligi Kobiet. Niewątpliwie jej hitem był mecz w Lublinie. MKS FunFloor Perła Lublin nadspodziewanie łatwo wygrał 31:22 z Zagłębiem Lubin.

Pojedynki zespołów z Lublina i Lubina nazywane są "Świętą Wojną". W tym sezonie MKS FunFloor Perła i Zagłębie spotkały się ze sobą po raz pierwszy. MKS w poprzedniej kolejce przegrał z KPR-em Gminy Kobierzyce, więc wydawało się, że faworytem będzie zespół gości, który miał komplet zwycięstw. Przebieg spotkania w Hali Globus w Lublinie był dość niespodziewany. Drużyna gospodarzy prowadziła od początku do końca. W pierwszej połowie MKS Perła miał kilka bramek przewagi, a do przerwy było 13:10. Na początku drugiej części gry Zagłębie nie zdobyło bramki przez kilka minut, więc różnica jeszcze wzrosła. Ostatecznie lublinianki zwyciężyły 31:22. Aż 12 bramek rzuciła Romana Roszak.

Szansę na objęcie prowadzenia i pozostanie jedyną niepokonaną drużyną miał KPR Gminy Kobierzyce. Mecz tego zespołu w Koszalinie z Młynami Stoisław był bardzo wyrównany. Jego losy rozstrzygnęły się w samej końcówce. Bramkę z rzutu karnego na 22:21 dla ekipy z Koszalina zdobyła Martyna Żukowska. Tym samym w lidze nie ma już drużyny z kompletem zwycięstw. Swoje mecze w piątej serii gier wygrały także MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski i Eurobud MKS Jarosław.