Tenis stołowy - Bulgaria Open: thriller polskiego debla

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 17.08.2018, 12:54

Bez happy endu zakończył się ćwierćfinałowy pojedynek debla kobiet, w którym Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc nie sprostały japońskiemu duetowi Hashimoto/Sato. Waleczne Polki miały swoje szanse, ale ostatecznie przegrały 2:3

Spotkanie 1/4 finału Partyka i Grzybowska-Franc rozpoczęły zaskakująco dobrze od wygranego seta. Chwilę później mogły podwyższyć prowadzenie, ale wyżej notowane rywalki w końcówce pokazały klasę. W partii nr 3 biało-czerwone cały czas były za plecami Japonek i nie dały rady ich dogonić. Mimo tego, że Azjatki zaczęły się rozkręcać, to nasze reprezentantki doprowadziły do remisu. O awansie do strefy medalowej musiał zadecydować decydujący set. W nim Polki obroniły nawet trzy meczbole, ale okazało się to zbyt mało, aby spora niespodzianka stała się faktem.

Partyka/Grzybowska-Franc - Hashimoto/Sato (Japonia) 2:3 (11:9, 9:11, 7:11, 11:9, 8:11)