FIBA Europe Cup: Trefl awansował do finału eliminacji
Andrzej Romański/EBL

• Dodał: Michał Rejterowski
  • Data publikacji: 29.09.2021, 17:50

Trefl Sopot po zaciętym spotkaniu pokonał BC Dnipro 88:82 i jest już o krok od fazy grupowej rozgrywek FIBA Europe Cup.

Polsko-Ukraińskie starcie miało miejsce na neutralnym terenie w stolicy Bułgarii. Przed meczem ciężko było wskazać zdecydowanego faworyta, jednak koszykarze Trefla zapowiadali walkę od pierwszych minut i słowa dotrzymali. Zaczęli serią 13:4, głównie za sprawą Yannicka Franke oraz Brandona Younga. Drużyna z Sopotu zachwycała skutecznością, podczas gdy ich rywal nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu. Na początku drugiej kwarty podopieczni Marcina Stefańskiego prowadzili już 27:12, jednak każda seria musi się skończyć. Rywale zwiększyli intensywność w defensywie, a na atakowanej połowie odpalił ten po którym można się było tego spodziewać. Były zawodnik Milwaukee Bucks, wybrany z 17 pickiem draftu NBA – Rashad Vaughn - rozpoczął swój koncert. Amerykanin ostatecznie zdobył 28 punktów, lwią część tej zdobyczy stanowiły rzuty zza łuku. Pomimo gorszych momentów Polskiego zespołu, udało się utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy.

W trzeciej kwarcie, ukraiński zespół dokończył to co zaczął przed przerwą i po chwili na tablicy wyników widniał remis. Od tego momentu, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć przewagi wynoszącej więcej niż jedno posiadanie. Ta sztuka udała się dopiero w ostatniej kwarcie drużynie z Sopotu. Zawodnicy Dnipro próbowali odrobić straty, głównie za pomocą kolejnych „trójek” Vaughna, jednak koszykarze Trefla skutecznie odpowiadali. Po kilku minutach gry punkt za punkt oraz skutecznie wykonanych rzutach osobistych w końcówce, sopocianom udało się dowieźć zwycięstwo.

Wspomniany Young zakończył spotkanie z linią 20/6/2, a należy dodać że zaczynał mecz z ławki rezerwowych.

Finałowe starcie eliminacji odbędzie się w 1 października. Rywalem Trefla Sopot będzie zwycięzca meczu Iraklis BC - BC Academic Plovdiv.

BC Dnipro Dniepr - Trefl Sopot 82:88 (12:25, 26:19, 22:17, 22:27)