PKO Ekstraklasa: remis Rakowa z Radomiakiem

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 29.09.2021, 19:01

Zaległe spotkanie 4. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Radomiakiem Radom zakończyło się podziałem punktów. Po golach Lopeza i Musiolika dla gospodarzy, a także dwóch trafieniach Mauridesa dla radomian padł wynik 2:2.

Przed tym meczem „Medaliki” znajdowały się na szóstej lokacie z czternastoma punktami na koncie. Zawodnicy „Zielonych” byli zaś na dwunastej pozycji z dorobkiem dziesięciu „oczek”. Dość zdecydowanym faworytem meczu wydawali się być gospodarze

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Marka Papszuna zabrakło Zorana Arsenicia, Marcina Cebuli oraz Bena Ledermana. Dariusz Banasik nie mógł za to wystawić do rywalizacji Goncalo Silvy, a także Rhuana.

Mecz rozpoczął się świetnie dla częstochowian, bowiem już w 5. minucie meczu Ivi Lopez wykorzystał „jedenastkę” i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Chwilkę później mogło być już 2:0, ale Vladislavs Gutkovskis minimalnie chybił. Dość nieoczekiwanie w 23. minucie Radomiak doprowadził do wyrównania. Damian Jakubik podał piłkę do Mauridesa, a ten zdobył gola głową.

W drugich 45 minutach to ponownie Raków przeważał, ale w 73. minucie to goście zdobyli gola. Uderzenie Mateusza Radeckiego wybronił jeszcze Kacper Trelowski, ale dobitki Mauridesa młody golkiper już nie zdołał wyjąć. Sześć minut później mieliśmy jednak wyrównanie. Dośrodkowanie Frana Tudora ładnym strzałem głową wykończył Sebastian Musiolik. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i oba zespoły podzieliły się punktami.

Raków Częstochowa – Radomiak Radom 2:2 (1:1)

Bramki: 6’ Lopez, 79’ Musiolik – 23’ Maurides, 73’ Maurides

Raków: Trelowski – Papanikolaou, Petrasek, Niewulis – Wdowiak (89’ Długosz), Poletanović (73’ Sapała), Gvilia (84’ Sturgeon), Tudor – Gutkovskis (73’ Arak), Lopez - Musiolik

Radomiak: Majchrowicz – Abramowicz, Cichocki, Rossi, Jakubik – Machado (61’ Kozak), Nascimento, Kaput, Leandro – Maurides, Karwot (62’ Radecki)

Żółte kartki: 31’ Papanikolaou, 84’ Sapała – 37’ Machado, 68’ Jakubik, 90+5’ Kaput

Sędzia: Damian Kos