Tenis - WTA Chicago: Magda Linette żegna się z turniejem
Tatiana from Moscow/ Wikimedia

• Data publikacji: 29.09.2021, 19:47

Magda Linette (54. WTA) nie poradziła sobie z Jil Belen Teichmann (38. WTA) w spotkaniu 1/16 turnieju WTA w Chicago. Polka przegrała spotkanie 2:6, 4:6, będąc wyraźnie słabszą tenisistką na korcie i zakończyła swój udział w rozgrywkach.

W pierwszej rundzie obie zawodniczki pewnie wygrywały swoje pojedynki, kończąc je w dwóch setach. Ich starcie w II rundzie miało być jednocześnie pierwszym bezpośrednim starciem. Niestety Magda od samego początku nie radziła sobie najlepiej, przez co rywalka zdołała zdobyć przewagę przełamania już w trzecim gemie. Niedługo później Polka utraciła podanie po raz drugi, mimo że gema rozpoczęła od prowadzenia 40:0. W tej sytuacji set był już całkowicie przegrany i ostatecznie zakończył się wygraną Amerykanki 6:2.

Druga odsłona już od pierwszych wymian wyglądała zdecydowanie lepiej z perspektywy Linette. Poznanianka wciąż miała większe trudności z wygrywaniem gemów od swojej przeciwniczki, ale najważniejsze było niedopuszczenie do zdobycia przełamania przez Teichmann. Niestety nastąpiło to w siódmym gemie, w którym Polce udało się urwać ledwie jeden punkt, a rywalka znalazła się w doskonałej sytuacji. Wtedy Magda zerwała się jeszcze do walki i bardzo szybko wypracowała break-pointa na swoją korzyść, pierwszego w całym meczu. Niestety nie udało jej się wykorzystać tej szansy i to rywalka wyszła na 5:3. W dziewiątym gemie Linette dwukrotnie wybroniła się przy piłce meczowej, ale chwilę później przy podaniu Amerykanki nie miała już szans i pożegnała się z turniejem w Chicago.

Jil Belen Teichmann (USA) [16] - Magda Linette (POL) 6:2, 6:4