Superpuchar Polski dla BC Polkowice
Dawid Lis

• Data publikacji: 29.09.2021, 20:38

Nowy sezon w polskiej koszykówce kobiet został rozpoczęty. Kilka dni przed inauguracją rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet w Poznaniu rozegrano mecz o Superpuchar Polski. Zmierzyły się w nim VBW Arka Gdynia i BC Polkowice, czyli dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu.

W sezonie 2020/21 zespoły z Gdyni i Polkowic spotkały się ze sobą w finałach Energa Basket Ligi oraz Pucharu Polski. W obydwu rozgrywkach triumfowała Arka. Dużo emocji było szczególnie w finale ligi, gdzie gdynianki prowadziły już 2:0 w serii, ale ostatecznie doszło do piątego spotkania. Lepsza w nim okazała się Arka. Drużyna z Polkowic straciła swojego znanego sponsora CCC, ale ma duże aspiracje w walce o trofea, w tym o Superpuchar.

Przekonaliśmy się, że na początku sezonu zespoły jeszcze nie są we właściwej formie, gdyż miały poważne problemy ze skutecznością. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał bardzo niski wynik - 13:10 dla Arki. Zespół z Gdyni w drugiej ćwiartce miał nawet dziewięć oczek przewagi, ale BC Polkowice w końcówce złapało właściwy rytm. W drugiej kwarcie zdobyło trzy razy więcej punktów niż w pierwszej, a na przerwę schodziło na prowadzeniu 40:37.

Trzecia część gry znowu przyniosła niski rezultat - 17:14 dla Arki. Tym samym po 30 minutach był remis. Na dwie minuty przed końcem Polkowice wyszły na prowadzenie 71:65. Cztery kolejne oczka zdobył zespół Gundarsa Vetra. W ostatniej minucie skuteczniejsze były wicemistrzynie Polski. Tym samym BC Polkowice wygrało 77:72 i zdobyło pierwsze trofeum w sezonie. Po 20 punktów zdobyły pozyskana z Torunia Feyonda Fitzgerald oraz była zawodniczka Arki, Artemis Spanou.

VBW Arka Gdynia - BC Polkowice 72:77 (13:10, 24:30, 17:14, 18:23)

Arka: Kunek 19, Gustafson 19, Kastanek 11, Podgórna 7, Lundquist 6, Begić 4, Borkowska 2, Szymkiewicz 2, Bertsch 2, Bernies 0, Rudzka, Dobrowolska

Polkowice: Spanou 20, Fitzgerald 20, Mavunga 14, Gajda 7, Puter 6, Telenga 4, Grabska 3, Cado 3, Gertchen 0, Zięmborska 0, Jeziorna, Bujniak.

Fotorelacja: Dawid Lis