Liga Mistrzów: kanonada Bayernu. Dwa gole Lewandowskiego

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 29.09.2021, 23:00

Zwycięstwem u siebie Bayern Monachium zakończył 2. kolejkę Ligi Mistrzów, w której mierzył się z ukraińskim Dynamem Kijów. Dwa trafienia dla mistrzów Niemiec zanotował Robert Lewandowski.

W 12. minucie ręką w polu karnym zagrywał jeden z defensorów gości, co skutkowało przyznaniem dla Bayernu rzutu karnego. Z jedenastki nie mylił się Lewandowski, który ponownie na liście strzelców wpisał się w 27. minucie. Tym razem nie zaprzepaścił on sytuacji sam na sam, na którą prostopadłym podaniem w pole karne wyprowadził go Mueller. Bliskim gola był w 35. minucie Sane, lecz ten po uderzeniu z narożnika pola karnego trafił w słupek.

W końcówce pierwszej połowy groźnie pod bramką Bayernu. Kilkukrotnie interweniować musiał Neuer, który jednak nie dał się pokonać.

Na początku drugiej odsłony równie aktywni mistrzowie Niemiec. Z szesnastki uderzał choćby Kimmich, ale na posterunku golkiper przyjezdnych. W 67. minucie piłkę do pustej bramki mógł wpakować Mueller, ale w ostatniej chwili podanie od Gnabry'ego przeciął jeden z obrońców rywali. Próby podwyższenia prowadzenia zwieńczone zostały w 68. minucie, kiedy to kontrę Bawarczyków na gola zamienił Gnabry. Nie upłynęło 10 minut, a Bayern prowadził już 4:0. Tym razem gola po potężnym uderzeniu z lewego skrzydła zdobył Sane.

Ostatecznie emocje strzeleckie zakończyły się w 87. minucie, kiedy to pojedynek główkowy z Kędziorą wygrał w polu karnym Chuopo-Moting.

Dla Bayernu to druga wygrana w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W kolejnym spotkaniu monachijczycy zmierzą się z portugalską Benficą Lizbona.

Bayern Monachium - Dynamo Kijów 5:0

Bramki: 12' Lewandowski, 27' Lewandowski, 68' Gnabry, 75' Sane, 87' Chuopo-Moting

Bayern Monachium: Neuer (C) – Süle, Upamecano, Lucas Hernández, A. Davies (69. Pavard) – Kimmich, Goretzka (79. Sabitzer) – Gnabry (69. Musiala), Müller, Sané (79. B. Sarr) – Lewandowski (79. Choupo-Moting).

Dynamo Kijów: Buščan – Tymčyk (46. Kędziora), Zabarnyj, A. Šabanov, Mykolenko – Cygankov (70. O. Karavajev), Šaparenko (46. Šepeljev), Sydorčuk (C), Andrijevskij, De Pena – Garmaš (70. Suprjaha).
Rezerwowi: Neščeret, Bojko – Verbič, Šepeljev, Ledněv, O. Karavajev, Vitinho, Syrota, Škurin, Suprjaha, Kędziora, Anťuch.