Tenis – ATP Sofia: Majchrzak wykorzystuje drugą szansę
si.robi/Flickr

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 29.09.2021, 22:00

Kamil Majchrzak jako "szczęśliwy przegrany" dostał się do drabinki głównej turnieju ATP 250 w Sofii. I otrzymaną od losu szansę wykorzystuje. Awansował do ćwierćfinału po zwycięstwie nad reprezentantem gospodarzy. Następnym rywalem Polaka będzie reprezentant Serbii.

Choć w poniedziałek Kamil Majchrzak przegrał w drugiej rundzie kwalifikacji do turnieju w Sofii z Pedro Martinezem z Hiszpanii, to ostatecznie znalazł się w drabince głównej. Z rywalizacji wycofał się bowiem Aleksander Bublik. Jako że Kazach był rozstawiony z "4", a z udziału w turnieju zrezygnował w ostatniej chwili, nie zmieniano już układu drabinki. Dzięki temu Polak otrzymał w pierwszej rundzie "wolny los".

W drugiej natomiast piotrkowianinowi przyszło mierzyć się z Bułgarem Dimitarem Kuzmanowem. Reprezentant gospodarzy notowany jest w trzeciej setce i otrzymał od organizatorów "dziką kartę". W pierwszej rundzie sensacyjnie pokonał Lorenzo Musettiego po bardzo ciężkim trzysetowym meczu. W środę również rozpoczął bardzo dobrze. Bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 3:0. W piątym gemie potrafił obronić aż siedem break-pointów, by w kolejnym mieć dwie szanse na to, by prowadzić już 5:1. Wówczas jednak zmęczenie dało o sobie znać. Kuzmanow słabł z każdą minutą, a Majchrzak konsekwentnie odrabiał straty. Dzięki temu to Polak wygrał pierwszą partię 7:5.

Kuzmanow w przerwie potrzebował pomocy medycznej. Sprawiał wrażenie wycieńczonego i wydawało się, że może skreczować. Wrócił jednak na kort, lecz nie potrafił już nawiązać wyrównanej walki. Nasz reprezentant oddał mu tylko jednego gema i w piątek zagra w ćwierćfinale. W nim rywalem Majchrzaka będzie Serb. Nie wiadomo jednak jeszcze, który z reprezentantów tego kraju, gdyż o awans zmierzą się Filip Krajinović i Laslo Djere. Ten drugi w pierwszej rundzie wygrał z... Martinezem.

Kamil Majchrzak (POL) [LL] – Dimitar Kuzmanow (BUL) [WC] 7:5, 6:1