Tenis - WTA Chicago: deblowa porażka Linette i Rosolskiej

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 29.09.2021, 22:50

Magda Linette i Alicja Rosolska zakończyły deblowe zmagania podczas turnieju WTA w Chicago na 1/8 finału. Polska para w walce o ćwierćfinał uległa rosyjsko-amerykańskiemu duetowi Weronika Kudiermietowa/Bethanie Mattek-Sands 4:6 4:6.

Spotkanie obie pary rozpoczęły od utrzymania swoich podań, jednak już w trzecim gemie Polki pozwoliły się przełamać, co po wygranym serwisie dało rywalkom prowadzenie 1:3. Trzy kolejne odsłony były bardzo wyrównane, ale na swoim koncie zapisywały je pary podające. Linette i Rosolska nie były w stanie odrobić swojej straty także w kolejnych gemach, co pozwoliło Rosjance i Amerykance zwyciężyć w tej partii. Kudiermietowa i Mattek-Sands w dziesiątej odsłonie utrzymały swoje podanie "na czysto" i przy wykorzystaniu pierwszej piłki setowej wygrały 4:6.

Początek drugiego seta nie był pomyślny dla polskiej pary, która już na otwarcie nie utrzymała swojego podania. Polki szybko odrobiły stratę, notując w czwartym gemie przełamanie powrotne i wyrównując na 2:2. Choć po chwili na dwa gemy ponownie zdołały odskoczyć Amerykanki, dokładając do kolejnego przełamania obroniony serwis, Linette i Rosolska również i tym razem wyrównały wynik. Dwie następne odsłony to już popis Kudiermietowej i Mattek-Sands, które wygrały osiem punktów z rzędu i tym samym zapisały na swoim koncie drugiego seta 4:6, wygrywając spotkanie 0:2. Polski debel pożegnał się więc z rywalizacją, a dla Linette była to druga porażka w tym dniu po singlowej przegranej z Jill Teichmann.

Magda Linette/Alicja Rosolska (POL/POL) - Weronika Kudiermietowa/Bethanie Mattek-Sands (RUS/USA) 4:6 4:6

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.