Tenis - WTA Chicago: porażka polskiego debla
sirobi

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 30.09.2021, 19:42

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa zakończyły udział podczas turnieju gry podwójnej w Chicago. Polki w drugiej rundzie zawodów uległy parze Kveta Peschke, Andrea Petkovic 6:7, 7:6, 8:10.

Inauguracyjny set meczu drugiej rundy gry deblowej w turnieju WTA 500 w Chicago rozpoczął się po myśli polskiej pary. Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa wygrały dwa pierwsze gemy tego spotkania. Niestety Polki nie nacieszyły się zbyt długo prowadzeniem, a przeciwniczki odrobiły stratę przełamania. W kolejnej fazie tej partii, pomimo licznych przełamań, żaden duet nie był w stanie odskoczyć na dwa gemy przewagi. Decydujący o losach tej odsłony okazał się tie-break, który był prawdziwym rollercoasterem. Trzynastą rozgrywkę lepiej otworzyła czesko-niemiecka para. Biało-czerwone nie dały za wygraną i to one jako pierwsze stanęły przed szansą zamknięcia seta. Fręch oraz Kawa nie wykorzystały dwóch piłek setowych, a po chwili swoją pierwszą okazję wykorzystały Kveta Peschke wraz z Andreą Petkovic.

Dużo bardziej doświadczone tenisistki poszły za ciosem, a już na początek drugiej odsłony objęły prowadzenie 3:0. Momentami wydawało się, że Polki lada moment pożegnają się z turniejem, ale biało-czerwone skrupulatnie wykorzystały błędy swoich rywalek i wyrównały stan drugiego seta na 4:4. Od tego momentu obie pary utrzymywały własne podania, co doprowadziło do drugiego w tym meczu tie-break. W nim Peschke oraz Petkovic prowadziły już 5:1, ale nie były w stanie utrzymać koncentracji do końca gema. Fręch i Kawa wygrały sześć piłek z rzędu i wyrównały stan meczu.

W rozgrywce super tie-breakowej, już na samym początku, czesko-niemiecki duet odskoczył na pięć punktów i Polki ponownie musiały gonić wynik. Biało-czerwone walczyły do samego końca, ale ostatecznie to Kveta Peschke z Andreą Petkovic awansowały do ćwierćfinału.

Kveta Peschke/Andrea Petkovic (CZE/GER) - Magdalena Fręch/Katarzyna Kawa (POL/POL) - 7:6(6), 6:7(5), 10:8