EBL: Stal o dziesięć punktów lepsza od Kinga

• Data publikacji: 30.09.2021, 20:00

Zwycięstwem Argedu BM Stali zakończył się w Ostrowie Wielkopolskim mecz piątej kolejki Energa Basket Ligi. Mistrz Polski wygrał 84:74 z Kingiem Szczecin.

Jeszcze przed dzisiejszym spotkaniem dowiedzieliśmy się, że nowym trenerem Kinga zostanie Arkadiusz Miłoszewski. W Ostrowie Wilki Morskie poprowadził jeszcze Maciej Majcherek. W pierwszej piątce Stali pojawił się nowy zawodnik, Kobi Jordan Simmons. Ostrowianie dokonali wzmocnienia, gdyż w przyszłym tygodniu rozpoczną zmagania w Lidze Mistrzów. Zespoły z Ostrowa i Szczecina nie miały wymarzonego początku sezonu, gdyż ich dotychczasowy bilans wynosił dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Z dużym impetem spotkanie rozpoczął King, który objął prowadzenie 7:2. Stal nie potrzebowała wiele czasu, aby odrobić straty. Jednak pod koniec kwarty goście ponownie odskoczyli i po dziesięciu minutach prowadzili 23:20. W drugiej kwarcie zdecydowanie lepszy był zespół Igora Milicicia. Podopieczni prawdopodobnie nowego szkoleniowca polskiej kadry do przerwy wygrywali 42:36.

Drugą połowę Stal rozpoczęła od zdobywania sześciu punktów, więc jej przewaga była już dwucyfrowa. King walczył do końca. Na cztery minuty przed końcem po rzucie za trzy punkty Sherrona Dorseya-Walkera był remis 70:70. Następnie goście całkowicie "zgubili" skuteczność. Przez ponad trzy minuty nie trafili do kosza. Wykorzystali to ostrowianie, którzy zanotowali serię 9:0. Ostatecznie Stal wygrała 84:74. Najskuteczniejszym koszykarzem był Stacy Davis. Zawodnik Kinga zdobył 21 punktów.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 84:74 (20:23, 22:13, 20:18, 22:20)

Stal: Young 18, Kulig 14, Simmons 12, Palmer 12, Florence 11, Drechsel 9, Andersson 8, Mokros 0, Wadowski 0, Załucki, Wojciechowski, Pluta

King: Davis 21, Matczak 12, Dorsey-Walker 11, Bartosz 8, Schenk 8, Salić 6, Kikowski 5, Borowski 3, Kroczak 0, Marek.