LKE: bramkostrzelna 2. kolejka. Tylko jeden bezbramkowy remis i wysoka wygrana Tottenhamu

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 30.09.2021, 23:15

W czwartkowy wieczór rozegrano mecze 2. kolejki Ligi Konferencji Europy. Punktów na tym etapie rywalizacji nie straciły jeszcze cztery drużyny.

W pierwszym okienku godzinowym na boisku zaprezentowały się drużyny z grup, A, B, C i D. Mecze w kolejnych czterech grupach rozpoczynały się o 21:00.

Cztery drużyny z kompletem punktów

Po raz kolejny wysoką wygraną odniosła AS Roma, która grupie C przewodzi z kompletem 6 pkt. Dziś na polu pokonanych drużyna ze stolicy Włoch pozostawiła Zorię Ługańsk, którą ograła 3:0. W pierwszej połowie jedyne trafienie dla Romy dał El Sahaarawy, który w 7. minucie wyszedł na sytuację sam na sam, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. W 66. minucie prowadzenie przyjezdnych podwyższył główkujący Smalling, zaś w 68. minucie gola po uderzeniu sprzed pola bramkowego zdobył Abraham.

Komplet punktów po dwóch kolejkach Ligi Konferencji ma też FC Kopenhaga. W czwartkowym starciu 2. kolejki rywalem Duńczyków był Lincoln Red Imps z Gibraltaru. Ekipę z Kopenhagi na prowadzenie w 4. minucie wyprowadził główkujący z bliskiej odległości Diks, lecz kilkanaście minut przed końcem pierwszej połowy wyrównać zdołał uderzający sprzed szesnastki Rosa. Do szatni w lepszych nastrojach schodzili jednak gospodarze. Ponownie na prowadzenie FC Kopenhagę wyprowadził Wind, który skutecznie wykonał przyznany miejscowym rzut karny. W 52. minucie kolejny cios musieli przyjąć piłkarze z Gibraltaru. Tym razem piłki po podaniu swojego kolegi piłki nie zdołał opanować bramkarz gości, co skrupulatnie wykorzystał uderzający do pustej bramki Stage.

Wysoka wygrana Tottenhamu

Z 6 oczkami na koncie do kolejnej rundy przystąpią też dwie najlepsze drużyny grupy B, a są to FK Partizan i KAA Gent. Ponadto na uwagę zasługuje występ Tottenhamu Hotspur F.C., który 5:1 pokonał słoweńskie NS Mura. Ekipę z Premier League na prowadzenie w 4. minucie wyprowadził uderzający z karnego Alli, zaś w 8. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył uderzający z ostrego kąta pola karnego Lo Celso. Kilka minut po przerwie bramkę kontaktową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdołał zdobyć Kous. Kilkanaście minut później na liście strzelców wpisał się jednak Kane, czym podwyższył prowadzenie Tottenhamu. Łącznie Anglik zdobył w drugiej połowie aż trzy bramki i za każdym razem właściwie dopełniał formalności uderzając z bliskiej odległości.

Grupa A

Lask Linz - Maccabi Tel-Awiw 1:1

Bramki: 10' Horvath - 87' Shamir

Alaszkert Erywań - HJK Helsinki 2:4

Bramki: 23' Embalo, 90+3' Glisic - 8' Riski, 57' Valencic, 63' Riski, 90+4' Olusanya

Czerwone kartki: 35' Grigoryan  (Alaszkert)

FC Basel - Kajrat Ałmaty 4:2

Bramki: 15' Cabral, 21' Lang, 39' Lang, 49' Ndoye - 65' Kante, 69' Coelho Silva (k.)

Kolejną kolejkę Ligi Konferencji Europy zaplanowano na 21 października.