Liga Konferencji Europy: Tottenham nie bił głową w Mur(ę)

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 30.09.2021, 23:18

Tottenham pewnie zwyciężył w meczu drugiej rundy fazy grupowej Ligi Konferencji Europy przeciwko słoweńskiej Murze 5:1. Bohaterem Spurs został Harry Kane, który popisał się hat-trickiem.

W pierwszej kolejce obie drużyny mogły być rozczarowane swoimi rezultatami. Tottenham zremisował na wyjeździe 2:2 z Rennes, a Mura na własnym stadionie uległa 2:0 Vitesse. Spotkanie na White Hart Lane idealnie rozpoczęli gospodarze. Po ośmiu minutach było już 2:0 po golach Dele Alliego z rzutu karnego i Giovaniego Lo Celso. Po dobrym początku tempo meczu mocno zwolniło. Spurs kontrolowali przebieg gry, lecz nie kreowali sobie kolejnych sytuacji bramkowych.

W drugiej połowie padło więcej goli. Nieoczekiwanie to goście pokusili się o trafienie kontaktowe. W 53. minucie zebraną piłkę z woleja skontrował Ziga Kous, a ta wleciała do siatki obok bezradnego Pierluigi Golliniego. Kilka minut później Nuno Espirito Santo zdecydował się wprowadzić na boisko m.in. Harry'ego Kane'a, Lucasa Mourę i Heung-Min Sona. Ci trzej zawodnicy odcisnęli swoje piętno przy kolejnych golach Spurs. W 68. minucie Kane zdobyl bramkę po podaniu Lucasa, a 8 minut po tym dołożył stopę do idealnego podania Koreańczyka i zrobiło się 4:1. Napastnik skompletował hat-tricka w 88. minucie, tym samym ustalając wynik spotkania.

Tottenham - Mura: 5:1 (2:0)

Bramki: 4' Alli (k.), 8' Le Celso, 68', 76', 88' Kane - 53' Kous

Tottenham: Gollini - Doherty, Rodon, Romero, Reguilon (80' Emerson) - Alli (59' Lucas), Skipp (69' Hojbjerg), Winks - Lo Celso, Scarlett (59' Kane), Gil (59' Son)

Mura: Obradović - Karnicnik, Marusko, Gorenc - Kous (75' Mandić), Lorbek (75' Ouro), Horvat (75' Lotrić), Kozar, Sturm - Marosa (85' Cipot), Mulahusejnović (62' Skoflek)

Żółte kartki: 61' Skipp - 3' Obradović, 74' Marosa

Sędzia: Igal Frid