Lotto Ekstraklasa: Miedź Legnica zremisowała z Koroną Kielce

• Data publikacji: 17.08.2018, 22:25

W drugim spotkaniu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy Miedź Legnica zremisowała 1:1 z Koroną Kielce. Legniczanie w końcu przełamali fatalną serię trzech porażek. W dzisiejszym meczu z bardzo dobrej strony pokazał się Paweł Zieliński.

Już w 6. minucie spotkania doskonałą okazję na zdobycie prowadzenia mieli gospodarze. Imponującym rajdem popisał się aktywny dzisiejszego dnia Zieliński, na posterunku stał jednak Hamrol i obronił strzał dobrze dysponowanego zawodnika Miedzi. Kolejne dwie bardzo dobre okazje na strzelenie gola legniczanie mieli w okolicach 30 minuty. Najpierw za sprawą Łobodzińskiego, który w finalnym momencie niestety przestrzelił, a następnie Zielińskiego, z którego strzałem bramkarz Korony miał duże problemy. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Początek drugiej części meczu był dość chaotyczny. Oba zespoły nie potrafiły poukładać swojej gry, co zaowocowało dużą ilością niedokładnych zagrań. W 55. minucie jedna z takich sytuacji przyniosła bramkową okazję dla Koroniarzy. Przypadkowo odbitą piłkę przejął Górski i strzelił prosto w okienko bramki Miedzi. Po straconej bramce legniczanie zaczęli naciskać na kielczan. Ataki gospodarzy przyniosły efekt w 69. minucie, Ojamaa wymienił piłkę z Marquitosem, a następnie wyłożył ją dobrze ustawionemu Zielińskiemu, a ten bez trudu wpakował ją do bramki. W końcówce spotkania obie drużyny miały szansę na objęcie prowadzenia, o braku goli zadecydowała jednak nieskuteczność.

Miedź Legnica - Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: Zieliński (69') - Górski (54')

Miedź Legnica: Anton Kanibołocki - Paweł Zieliński, Tomislav Bozic, Kornel Osyra, Artur Pikk - Wojciech Łobodziński (62' Mateusz Piątkowski), Rafał Augustyniak, Omar Santana, Marquitos, Henrik Ojamaa (78' Petteri Forsell) - Fabian Piasecki

Korona Kielce: Matthias Hamrol – Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacevic, Elhadji Pape Diaw, Łukasz Kosakiewicz – Michael Gardawski (62' Ken Kallaste), Mateusz Możdżeń, Jakub Żubrowski, Zlatko Janjic, Ivan Jukic (68' Oliver Petrak) – Maciej Górski (78' Elia Soriano)

Żółta kartka: Bartosz Rymaniak (52')

Sędziował: Jarosław Przybył