EBL: Twarde Pierniki ponownie zwycięskie

• Data publikacji: 01.10.2021, 19:30

W Toruniu rozegrano jedyny piątkowy mecz Polskiej Ligi Koszykówki. Twarde Pierniki przed własną publicznością wygrały z PGE Spójnią Stargard.

Twarde Pierniki nadspodziewanie dobrze rozpoczęły nowy sezon ligowy. W pierwszych czterech kolejkach wygrały aż trzy spotkania. W piątej serii gier zespół Ivicy Skelina podejmował PGE Spójnię Stargard, która do tej pory triumfowała dwukrotnie. Dzisiejszy mecz był także pojedynkiem dwóch świetnych rozgrywających - Maurice'a Watsona i Ericka Neala. Już w pierwszej kwarcie widoczna była przewaga torunian. Najpierw objęli oni prowadzenie 4:0, Spójnia wyrównała, ale potem gospodarze wygrywali 13:7. Od wyniku 13:9 Twarde Pierniki zanotowały serię 9:0.

Na początku drugiej kwarty ekipa z Torunia miała nawet 15 punktów zapasu - 29:14. Spójnia odrobiła część strat i do przerwy przegrywała 33:40. Wydawało się, że w drugiej połowie Twarde Pierniki kontrolują sytuację. Miały prawie 20 punktów przewagi, a po trzech częściach spotkania prowadziły 68:51. W końcówce meczu Spójnia zaczęła odrabiać straty. Po celnym rzucie za trzy punkty na 40 sekund przed końcem Boykinsa było tylko 80:77.

W końcówce mieliśmy niespodziewane emocje. Sytuację dla torunian opanował James Eads III, który rozegrał świetną akcję 2+1. Zespół z Torunia triumfował 85:77 i sięgnął po czwarte zwycięstwo w sezonie. Oczywiście liderem gospodarzy był Maurice Watson, który popisał się genialną "linijką" - 22 punkty, 12 asyst i 7 zbiórek. Po drugiej stronie double-double (17 punktów i 10 asyst) zanotował Erick Neal.

Twarde Pierniki Toruń - PGE Spójnia Stargard : (22:11, 18:22, 28:18, 17:26)

Twarde Pierniki: Watson 22, Cel 16, Eads 13, Manigat 11, Thompson 8, Kołodziej 5, Janczak 4, Samsonowicz 3, Diduszko 3, Grochowski, Sowiński

Spójnia: Neal 17, Boykins 14, Młynarski 12, Gray 11, Szymkiewicz 10, Zohore 9, O'Brien 2, Śnieg 2, Niedźwiedzki 0, Szmit 0, Grudziński, Zając.