Fortuna 1 Liga: Miedź gromi Podbeskidzie, wraca na zwycięską ścieżkę i do czołówki!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.10.2021, 19:57

Spotkanie 11. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnicą a Podbeskidziem Bielsko-Biała zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po dwóch golach Domingueza, bramkach Garcii oraz Chuci dla legniczan, a także trafieniach Gacha i Rodrigueza dla gości padł wynik 4:2.

Przed tym meczem „Górale” znajdowali się na trzeciej lokacie z 18. punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na dziewiątej pozycji z dorobkiem piętnastu „oczek”.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Mecz rozpoczął się świetnie dla bielszczan. W 7. minucie Giorgi Merebaszwili podał do Kacpra Gacha, a ten strzałem po dalszym słupku pokonał Pawła Lenarcika. W kolejnych minutach gospodarze chcieli koniecznie wyrównać i udało im się to w 28. minucie. Ładną akcję Miedzy celnym uderzeniem wykończył Bruno Garcia. Legniczanie chwilę przed przerwą wyszli na prowadzenie. Podbeskidzie popełniło błąd w obronie, a Martin Polacek wpuścił do siatki dobitkę Maxime’a Domingueza.

Od początku drugich 45 minut to Miedź dalej atakowała, w 61. minucie  bielszczan przed utratą bramki uchronił jeszcze słupek, ale już w 82. minucie Dominguez zdobył swoje drugie trafienie. Cztery minuty później zupełnie już rozbitych gości dobił minutę wcześniej wprowadzony na plac gry Chuca. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym gola dla gości zdobył jeszcze Julio Rodriguez. Ostatecznie Miedź triumfowała 4:2.

Wynik ten spowodował, że Miedź wróciła do czołówki, przeskoczyła swojego rywala i wskoczyła na trzecią lokatę. Z kolei bielszczanie odnieśli porażkę, która może sporo kosztować w kontekście ich awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Miedź Legnica – Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (2:1)

Bramki: 28’ Garcia, 43’ Dominguez, 82’ Dominguez, 86’ Chuca – 7’ Gach, 90+3’ Rodriguez

Miedź: Lenarcik – Mijusković, Carolina, Aurtenetxe, Martinez – Dominguez (84’ Chuca), Tront – Stróżyński (62’ Śliwa), Lehaire (78’ Bahaid), Garcia (85’ Zapolnik) – Makuch

Podbeskidzie: Polacek – Rodriguez, Kowalski-Haberek, Mikołajewski (65’ Wypych) – Gach (81’ Milasius), Frelek (65’ Bieroński), Janota, Roman (65’ Bonifacio) – Gutowski, Merebaszwili - Roginić

Żółte kartki: 40’ Dominguez, 81’ Martinez – 77’ Gach

Sędzia: Tomasz Marciniak