PKO Ekstraklasa: zwycięstwo Jagiellonii w Lubinie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.10.2021, 20:05

Jagiellonia Białystok zanotowała drugie zwycięstwo z rzędu, skromnie pokonując Zagłębie Lubin 1:0. Ponownie niezawodny okazał się zdobywca jedynej bramki - Jesus Imaz.

Pierwsza połowa w Lubinie należała do wyrównanych. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, co skutkowało małą ilością sytuacji bramkowych. Najgroźniej zrobiło się w końcówce inauguracyjnej odsłony po strzale Filipa Starzyńskiego. Pavels Steinbors nie miał jednak problemów z obroną tego uderzenia. Drugie czterdzieści pięć minut goście zaczęli najlepiej jak tylko mogli. Płaskie dośrodkowanie Tomasa Prikryla na gola zamienił Jesus Imaz. Zagłębie kilka minut później odpowiedziało poprzeczką Erika Daniela. W 69. minucie Imaz ponownie umieścił piłkę w siatce, lecz walczący wcześniej o futbolówkę Fiodor Cernych był na spalonym. W ostatnim kwadransie gospodarze dwukrotnie zagrozili Steinborsowi. Najpierw Sasa Zivec zmusił go do interwencji po strzale z kilkunastu metrów, a niedługo później  Starzyński po składnej akcji całego zespołu przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok: 0:1 (0:0)

Bramka: 53' Imaz

Zagłębie: Hładun - Chodyna, Balić, Kruk, Bartolewski (79' Ratajczyk) - Poręba, Daniel, Żiguliew (56' Pakulski), Starzyński, Szysz - Zajić (70' Zivec)

Jagiellonia: Steinbors - Puerto, Pazdan, Tiru - Prikryl (56' Tabiś), Pospisil, Romańczuk, Struski (56' Nalepa), Nastić - Imaz (90+2' Trubeha), Cernych (86' Bida)

Żółte kartki: 65' Zajić - 28' Prikryl, 64' Puerto

Sędzia: Sebastian Jarzębak