FIBA Europe Cup: porażka Trefla, ale awans do rozgrywek (aktualizacja)

• Data publikacji: 01.10.2021, 20:06

Trefl Sopot przegrał w finale rozgrywanego w Sofii turnieju kwalifikacyjnego do FIBA Europe Cup. Polski zespół uległ 72:74 Iraklisowi, ale awansował do rozgrywek jako szczęśliwy przegrany.

Koszykarze Trefla przedwczoraj pokonali Dnipro i awansowali do finału turnieju w Sofii. Polski zespół zmierzył się w nim z Iraklisem Saloniki. Po wyrównanej pierwszej kwarcie sopocianie minimalnie prowadzili 20:19. W drugiej części gry żadna z drużyn także nie zdołała zdobyć większej przewagi. Na przerwę Iraklis schodził na prowadzeniu 42:40.

Trzecią kwartę ekipa z Salonik wygrała czterema punktami, co w tym zaciętym starciu miało spore znaczenie. Co więcej, grecki zespół miał nawet dziesięć punktów przewagi - 55:45 i 61:51. Jeszcze na pięć minut przed końcem Iraklis utrzymywała dziesięciopunktową zaliczkę i był blisko awansu. Trefl zaczął odrabiać straty i na dwie minuty przed ostatnią syreną po akcji Dariousa Motena przegrywał jedynie 71:72. Później obydwa zespoły miały problemy ze skutecznością. Tym samym Iraklis wygrał 74:72.

Dla Trefla 17 punktów rzucił Yannick Franke. Paweł Leończyk zanotował 14 oczek. Josh Sharma miał 10 zbiórek, ale zdobył zaledwie osiem punktów. Sopocianie mimo porażki w finale mieli jeszcze szansę na awans do FIBA Europe Cup. Polski zespół mógł wejść jeszcze jako "lucky loser" z dobrym bilansem dwóch spotkań. Koszykarze Trefla musieli poczekać na wyniki pozostałych meczów finałowych. Okazało się, że ostatecznie zagrają w Europe Cup. Ich rywalami w grupie B będą Rilski Sportist, Kyiv Basket i Hapoel Eilat.

Trefl Sopot - Iraklis BC 72:74 (21:20, 19:22, 15:19, 17:13)