Fortuna 1 Liga: ŁKS znów zawiódł, tym razem przegrał w Zagłębiem

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 01.10.2021, 22:27

Spotkanie 11. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy ŁKS-em Łódź a Zagłębiem Sosnowiec zakończyło się zwycięstwem gości. Po golu Sobczaka padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Rycerze Wiosny” znajdowali się na szóstej lokacie z 17. punktami na koncie. Zawodnicy „Zagłębiaków” byli zaś na piętnastej pozycji z dorobkiem siedmiu „oczek”.

Pierwsza część gry minęła dość wyrównanie. Obie ekipy miały po kilka niezłych okazji, ale bramek nie ujrzeliśmy.

Obraz gry w 45 minutach wyglądał dość podobnie. W 78. minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę. Mocnym strzałem z rzutu karnego popisał się Szymon Sobczak i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Po tym trafieniu łodzianie ruszyli do ataku, ale mieli spore problemy ze stwarzaniem sobie dogodnych sytuacji do wyrównania, a w ich grze przeważał głównie chaos, niedokładności i pośpiech. Ostatecznie Zagłębie triumfowało 1:0.

Wynik ten spowodował, że łodzianie po raz kolejny zawiedli kibiców i najprawdopodobniej po tej kolejce wypadną z TOP 6 ligi. Z kolei sosnowiczanie dzięki temu zwycięstwu, dopiero drugiemu w tym sezonie, uciekli delikatnie od strefy spadkowej.

ŁKS Łódź – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)

Bramki: 78’ Sobczak

ŁKS: Kozioł – Klimczak, Koprowski, Dąbrowski, Szeliga – Tosik (81’ Corral) – Ebenezer (68’ Gryszkiewicz), Dominguez, Wolski (68’ Pirulo), Rygaard – Radaszkiewicz (74’ Ricardinho)

Zagłębie: Bielikow – Seedorf (70’ Pawłowski), Duriska, Smoleń (60’ Ryndak), Gojny (83’ Machała) – Szumilas, Kamiński, Ambrosiewicz, Jończy, Bryła (70’ Banaszewski) – Sobczak  (84’ Tanque)

Żółte kartki: 12’ Dominguez, 22’ Dąbrowski – 45’ Bryła, 90+1’ Duriska

Sędzia: Dominik Sulikowski