Fortuna 1 Liga: Widzew kontynuuje dobrą grę i odnosi kolejne zwycięstwo

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 02.10.2021, 14:38

Spotkanie 11. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Puszczą Niepołomice a Widzewem Łódź zakończyło się zwycięstwem gości. Po golu Nowaka padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Żubry” znajdowały się na piętnastej lokacie z ośmioma. punktami na koncie. Zawodnicy „Czerwono-Biało-Czerwonych” byli zaś na pierwszej pozycji z dorobkiem 23. „oczek”.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Mecz już od samego początku był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. W 17. minucie „Widzewiacy” byli bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Na początku w sytuacji sam na sam z Pawłem Zielińskim interweniował Gabriel Kobylak, a potem dobitkę Bartosza Guzdka wybił głową jeden z obrońców niepołomiczan. W 32. minucie łodzianie mogli już się jednak cieszyć z powadzenia. Ponownie błysnął Juliusz Letniowski, który świetnie dośrodkował piłkę w pole karne, a Krystian Nowak uderzeniem głową pokonał Kobylaka.

Obraz gry w drugich 45 minutach nie uległ zmianie i mecz był dalej bardzo wyrównany. Z biegiem czasu to Puszcza zaczęła jednak coraz bardziej dominować i widać było, że gospodarze z Małopolski chcą bardzo zdobyć wyrównujące trafienie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Widzew wyprowadził kontrę, Ivan Hladik faulował Pawła Tomczyka w polu karnym, ale strzał Tomczyka z „jedenastki” świetnie obronił Kobylak. Ostatecznie Widzew triumfował 1:0.

Wynik ten spowodował, że łodzianie umocnili się na pozycji lidera. Z kolei gospodarze mogą spaść do strefy spadkowej, bowiem wszystkie zespoły, które są pod nimi mają jeszcze mecz w tej kolejce przed sobą.

Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Bramki: 32’ Nowak

Puszcza: Kobylak – Pięczek (46’ Aftyka), Wojcinowicz, Dytiajew, Hladik, Cikos (80’ Górski) – Włodarczyk, Stępień (72’ Hajda), Serafin (72’ Mroziński) – Thiakane, Boguski (46’ Kobusiński)

Widzew: Wrąbel – Tanżyna, Nowak, Dejewski – Zieliński, Hanousek, Letniowski (64’ Kun), Stępiński (88’ Grudniewski) – Danielak (77’ Tomczyk), Michalski (77’ Mucha) – Guzdek (77’ Karasek)

Żółte kartki: 24’ Dytiajew, 68’ Kobusiński – 79’ Hanousek

Czerwone kartki: 90+3’ Hladik

Sędzia: Grzegorz Kawałko