PKO Ekstraklasa: uratowany remis Radomiaka z Termaliką
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 02.10.2021, 15:25

Remisem 1:1 zakończyło się starcie Radomiaka Radom z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Gospodarze po raz kolejny uniknęli porażki, zdobywając bramkę w końcowym fragmencie spotkania.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Już po dziesięciu minutach groźnie zrobiło się po próbach Luisa Machado i Leandro. Ciekawy fragment miał miejsce pomiędzy 24. a 26. minutą. Najpierw do bramki trafił Roman Gergel, a chwilę później Mateusz Radecki, ale oba gole nie zostały uznane. Więcej działo się po przerwie. Ledwie po minucie gry głową celnie uderzył dopiero wprowadzony Adam Radwański i otworzył wynik meczu. Pięć minut po tym zdarzeniu Zbigniew Dobrynin podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Analiza systemu VAR pokazała, że była to błędna decyzja i piłkarze wznowili grę od rzutu sędziowskiego. Ostatni kwadrans należał do Radomiaka i co rusz pachniało wyrównującym golem. Co prawda długo niepokonany pozostawał dobrze interweniujący Łukasz Budziłek, lecz i jemu przyszło skapitulować. W 94. minucie Thiago Matos zdobył bramkę na wagę remisu.

Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 1:1 (0:0)

Bramki: 47' Radwański - 90+4' Matos

Radomiak: Majchrowicz - Kaput (80' Sokół), Rossi, Cichocki (85' Matos), Abramowicz - Nascimento (66' Angielski), Karwot, Leandro, Radecki, Machado (66' Kozak)- Maurides (80' Rhuan)

Bruk-Bet: Budziłek - Wasielewski (46' Radwański), Bezpalec, Tekijaski, Kukułowicz (80' Modelski) - Hubinek, Wlazło, Terpiłowski (80' Putiwcew), Pek (46' Hlousek) - Gergel, Mesanović (68' Śpiewak)

Żółte kartki: 30' Rossi, 83' Leandro - 33' Terpiłowski, 35' Wasielewski, 50' Radwański

Sędzia: Zbigniew Dobrynin