Skoki narciarskie - LGP Kobiet: Marita Kramer wygrywa ostatni konkurs
Ailura

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 02.10.2021, 13:00

Marita Kramer wygrała ostatni akt Letniego Grand Prix kobiet w sezonie 2021. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni cyklu - Ursa Bogataj, a na trzecim miejscu konkurs zakończyła Sara Takanashi.

Pierwsza seria padła łupem Ursy Bogataj, która znakomitym skokiem na odległość 132 metrów pokonała o 0,8 punktu Sarę Takanashi oraz o 2,6 pkt Maritę Kramer. Czwarta Nika Kriznar do liderki traciła już 6,4 pkt. Próby dające awans do drugiej serii wykonały obie reprezentantki Polski startujące w konkursie - Nicole Konderla zajęła po pierwszej rundzie dwudzieste miejsce uzyskując odległość 115 metrów, zaś Kinga Rajda zajęła trzydziestą, a więc ostatnią premiowaną awansem lokatę dzięki osiągniętej odległości 107 metrów.

Fantastyczny skok na odległość 141,5 metrów w drugiej serii oddała Marita Kramer. To najdłuższa odległość wśród kobiet jaka kiedykolwiek została osiągnięta na tej skoczni. Rekordzistka skoczni zdeklasowała rywalki w drugiej serii. Drugie miejsce zajęła Ursa Bogataj, która skoczyła 11 metrów bliżej niż triumfatorka. Podium uzupełniła Sara Takanashi. Kinga Rajda zakończyła zawody na 25 miejscu, a Nicole Konderla na 26.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Słowenka Ursa Bogataj, która w siedmiu występach zdobyła 600 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Sara Takanashi, zaś na trzecim Marita Kramer. Japonka zdobyła 320 oczek, a Austriaczka 272. Obie wystartowały w czterech konkursach Letniego Grand Prix.