TAURON Liga: pięć setów w Bydgoszczy i triumf Legionovii

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 02.10.2021, 18:30

Zespół IŁ Capital Legionovia Legionowo pokonał w stosunku 3:2 drużynę Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w meczu drugiej kolejki TAURON Ligi. Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji, ale ostatecznie to legionowianki okazały się lepsze i zapisały na swoim koncie kolejne zwycięstwo.

Tegoroczne rozgrywki TAURON Ligi zespoły Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz oraz IŁ Capital Legionovia Legionowo rozpoczęły ze zmiennym szczęściem. Bydgoszczanki w meczu inauguracyjnym po bardzo wyrównanej walce uległy drużynie E.Leclerc Moya Radomka Radom 0:3. Z kolei drużyna Allesandro Chiappiniego pokonała #VolleyWrocław w stosunku 3:1.

Po równym początku sobotniego spotkania jako pierwsze na kilkupunktowe prowadzenie wyszły gospodynie, które grały bardzo solidnie w elementach bloku i obrony - 14:10. Zespół z Bydgoszczy jednak nie był w stanie utrzymać takiej przewagi do końca, a legionowianki mimo nie najlepszej skuteczności w ataku były w stanie doprowadzić do remisu. Tym samym w końcówce oglądaliśmy bardzo zaciętą i wyrównaną walkę, którą na swoją korzyść obróciły siatkarki Legionovii i zwyciężyły pierwszą odsłonę 25:23.

Drugą partię lepiej rozpoczęła drużyna z Legionowa, jednak jej trzypunktowe prowadzenie zostało bardzo szybko zniwelowane przez skuteczne ataki bydgoszczanek - 9:9. Przez resztę seta oba zespoły grały bardzo dobrze i po długich i zaciętych akcjach wymieniały się na prowadzeniu. Żadna z ekip nie mogła zbudować wyższej niż dwa „oczka” przewagi, aż do wyniku 21:17, kiedy to na prowadzenie wyszły gospodynie, wykorzystując problemy w ataku Olivii Różański. Rozpędzone siatkarki Pałacu Bydgoszcz jak natchnione zatrzymywały kolejne ataki rywalek, a seta zakończyło udane uderzenie Zuzanny Szperlak - 25:18.

Kolejna partia obfitowała w wiele zwrotów akcji. Najpierw kilka punktów przewagi zbudowały gospodynie, ale po chwili to legionowianki przejęły stery - 6:8. Oba zespoły często zmieniały się na prowadzeniu, jednak konsekwentna gra podopiecznych trenera Piotra Mateli zarówno w bloku, jak i w obronie spowodowała, że to bydgoszczanki zaczęły dominować na boisku - 17:14. Zespół gości w końcówce potrafił jeszcze odrobić straty, ale ten zryw nie wystarczył na odmiennie losów tej odsłony, którą po udanym ataku Mariany Casemiro zwyciężyły siatkarki Pałacu Bydgoszcz - 25:22.

Postawione pod ścianą zawodniczki Legionovii mocno rozpoczęły czwartego seta i przy świetnych zagrywkach Alicji Grabki oraz udanych atakach Olivii Różański wyszły na czteropunktowe prowadzenie - 4:0. Bydgoszczanki stopniowo odrabiały straty, ale dobra dyspozycja Legionovii za linii zagrywki sprawiała im dużo problemów. Tym samym to zawodniczki Alessandro Chiappiniego jeszcze powiększyły przewagę, która po ataku z krótkiej Lauren Barfield wynosiła już osiem „oczek” - 9:17. Gospodynie do końca nie mogły znaleźć sposobu na dobrze grające rywalki, a te pewnie zwyciężyły seta i doprowadziły do tie-breaka.

Decydującą odsłonę zdominowały siatkarki Legionovii. Podopiecznym trenera Chiappiniego wychodziło wszystko, rozpoczynając od mocnych zagrywek, poprzez dobrą grę w obronie, aż do udanych ataków. Z kolei zespół z Bydgoszczy niczym nie przypominał siebie z poprzednich partii i na półmetku to Legionovia prowadziła z ogromną przewagę - 8:0. Końcówka jednak przyniosła wiele niespodzianek, a siatkarki Pałacu Bydgoszcz potrafiły odrobić straty i ze stanu 4:14, doprowadziły do wyniku 11:14. Gospodynie były bardzo blisko odmienienia losów spotkania, jednak ostatecznie to legionowianki zakończyły ostatnią partię oraz cały mecz udanym atakiem.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:3 (23:25, 25:18, 25:22, 18:25, 11:15)

MVP: Izabela Lemańczyk

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.