TAURON Liga: Developres ze zwycięstwem we własnej hali
Biuro Prasowe Developres SkyRes Rzeszów

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 02.10.2021, 18:40

Developres Bella Dolina Rzeszów był niepokonany we własnej hali i zwyciężył z drużyną MKS-u Kalisz 3:0. Spotkanie mimo jednostronnego wyniku prezentowało się wyrównanie, jednak różnorodność w ataku i koncentracja w końcówkach przeważyła szalę na korzyść podopiecznych Stephane'a Antigi.

Wicemistrzynie Polski nerwowo rozpoczęły zmagania w TAURON Lidze, gdyż na pokonanie drużyny BKS Bostik Bielsko-Biała potrzebowały aż pięciu setów. Z kolei dla kaliszanek starcie z Developresem miało być pierwszym spotkaniem w lidze, więc ósma drużyna poprzedniej edycji rozgrywek z pewnością chciała zaskoczyć rywalki.

Premierową odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły zawodniczki MKS-u Kalisz, jednak rzeszowianki bardzo szybko złapały swój rytm gry i wyszły na trzypunktowe prowadzenie po ataku ze środka Anny Stencel - 9:6. Mimo korzystnego wyniku w grze Develpresu pojawiło się dużo nerwowości, co szybko wykorzystały rywalki, wyrównując wynik. Podopieczne Stephane’a Antigi potrafiły uspokoić swoją grę, a prezentując bardzo dobry poziom, sprawiały sporo problemów drużynie z Kalisza. Kaliszanki przede wszystkim nie radziły sobie w elemencie ofensywy i tym samym to gospodynie dyktowały warunki gry - 21:16. Rzeszowianki do końca utrzymały dobrą dyspozycję, a zepsuta zagrywka Ewy Kwiatkowskiej zakończyła seta.

Początek kolejnego seta był popisem zawodniczek Developresu Rzeszów. Gospodynie pewnie wykorzystywały swoje sytuacje, a zawodniczki MKS-u Kalisz nie mogły przełamać niemocy w ataku - 7:4. Kaliszanki potrafiły zniwelować tę różnicę, jednak podopieczne trenera Antigi bardzo dobrze zarządzały swoją grą, a na środku świetnie radziła sobie Anna Stencel. Tym samym po kolejnym punktowym bloku środkowej z Rzeszowa wynik wynosił już 17:12 dla gospodyń. Gdy wydawało się, że Developres w pełni przejął kontrolę w tym secie, drugi oddech złapały rywalki z Kalisza. Gospodynie zaczęły popełniać coraz więcej błędów, podopieczne Jacka Pasińskiego skrupulatnie to wykorzystując, odrobiły straty. Końcówka prezentowała się bardzo wyrównanie, jednak to prowadzące przez dłuższą część seta rzeszowianki zakończyły odsłonę zwycięstwem po udanym ataku Izabelli Rapacz - 25:22.

Trzecia odsłona swoim przebiegiem przypominała poprzednie. Rzeszowianki najpierw zbudowały kilka punktów przewagi, lecz drobne błędy pozwoliły rywalkom z Kalisza doprowadzić do wyrównania - 12:12. Drugą część seta jednak zdominowały "Rysice", które utrzymywały solidny poziom na linii zagrywki oraz w przyjęciu. Kluczem do zwycięstwa była jednak świetna gra blokiem oraz skuteczność zarówno rzeszowskich środkowych, na czele z Anną Stencel, jak i skrzydłowych, do których piłki na zmianę posyłała Katarzyna Wenerska - 21:15. Siatkarki Developresu napędzane dopingiem kibiców do końca utrzymały dobry poziom i zwyciężając trzecią partię 25:20, cieszyły się ze zwycięstwa w całym meczu.

Developres Bella Dolina Rzeszów - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

MVP: Katarzyna Wenerska

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.