Fortuna 1 Liga: Korona znów traci punkty

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 02.10.2021, 20:01

Spotkanie 11. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Koroną Kielce a Chrobrym Głogów zakończyło się remisem. Po golach Błanika i Łukowskiego dla kielczan oraz trafieniach Lebedyńskiego, a także van der Heidena dla gości padł wynik 2:2.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na drugiej lokacie z 23. punktami na koncie. Zawodnicy „ChG” byli zaś na dziesiątej pozycji z dorobkiem 14. „oczek”.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsze minuty były dość wyrównane, ale z biegiem czasu Chrobry zaczął dominować. W 30. minucie padła pierwsza bramka w tym meczu. Była ona jednak autorstwa kielczan. Dawid Błanik przeprowadził świetną indywidualną akcję, minął Rafała Leszczyńskiego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Goście odpowiedzieli błyskawicznie. Dwie minuty później było już 1:1. W gigantycznym zamieszaniu Mikołaj Lebedyński umieścił futbolówkę w siatce.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla głogowian. W 46. minucie Dennis van der Heiden ładnym, plasowanym uderzeniem nie dał najmniejszych szans na interwencje Konradowi Forencowi. Po tym trafieniu gospodarze zdecydowanie się przebudzili i chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Udało to się im w 62. minucie. Gola zdobył Jakub Łukowski. W kolejnych minutach gospodarze starali się strzelić zwycięską bramkę, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Wynik ten spowodował, że kielczanie tracą do liderującego Widzewa już dwa punkty. Z kolei goście utrzymali swoją lokatę w tabeli.

Korona Kielce – Chrobry Głogów 2:2 (1:1)

Bramki: 30’ Błanik, 62’ Łukowski – 32’ Lebedyński, 46’ van der Heiden

Korona: Forenc – Zebić, Koj (63’ Gąsior), Malarczyk, Szymusik (71’ Petrović) – Górski (46’ Podgórski), Szpakowski (88’ Nojszewski), Błanik (88’ Danek) – Łukowski, Sierpina, Lewandowski

Chrobry: Leszczyński – Banasiak (64’ Iłków-Gołąb), Bougaidis (80’ Michalec), Praznovsky, Ziemann – Mandrysz, Cywka – Piła, Lebedyński, Bochnak (79’ Dziąbek) – van der Heiden (79’ Machaj)

Żółte kartki: 6’ Koj, 40’ Malarczyk – 24’ Lebedyński, 25’ Cywka, 40’ van der Heiden, 55’ Banasiak, 90+3’ Mandrysz

Sędzia: Łukasz Kuźma