La Liga: Atletico lepsze od Barcelony!

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 02.10.2021, 23:01

Hit La Ligi dla Atletico! W meczu 8. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie Barcelonę 2:0. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie, a jedną z bramek zdobył były zawodnik „Blaugrany” – Luis Suarez.

Coraz ciemniejsze niebo zbiera się nad Ronaldem Koemanem. Po wstydliwej porażce w Lidze Mistrzów z Benficą (0:3) w lidze czekało starcie z drużyną jeszcze mocniejszą. Atletico – urzędujący mistrz Hiszpanii – dzielnie dotrzymuje kroku Realowi w zmaganiach ligowych, a w środku tygodnia urwał się ze stryczka i pokonał 2:1 Milan w Mediolanie. Te wyniki jednak nie znaczyły nic, gdyż takie mecze jak sobotni rządzą się swoimi prawami.

Od pierwszych minut groźniejsze sytuacje stwarzali sobie podopieczni Diego Simeone. Swoich szans szukali Thomas Lemar, Joao Felix oraz Yannick Carrasco, jednak w decydujących momentach brakowało dokładności. Od czego jednak drużyna z Wanda Metropolitano mają Luisa Suareza. Oddany bez żalu przez … Barcelonę urugwajski napastnik dwukrotnie skarcił swój były klub. Najpierw prostopadłym podaniem wypuścił w pole karne Lemara, który pokonał Marka ter Stegena, a następnie sam umieścił piłkę w siatce. Atletico wyszło z szybką kontrą, piłka trafiła pod nogi Suareza, a ten w sytuacji sam na sam z niemieckim bramkarzem zrobił to, co potrafi najlepiej – zdobył gola. Niech jako podsumowanie gry gości posłuży fakt, że nie oddali oni celnego strzału na bramkę przez pierwsze 45 minut.

Druga połowa to kontrola wydarzeń na boisku zawodników gospodarzy. Piłkarze Atletico nie pozwolili stworzyć zagrożenia pod bramką Barcelony, przez co większość czasu walka trwała głównie w środku pola. Ronald Koeman próbował rozruszać swój zespół, m. in. wprowadzając Ansu Fatiego, ale na niewiele się to zdało. Zawodnikom z Katalonii nie udało się odwrócić losów spotkania, przez co zanotowali oni pierwszą porażkę w zmaganiach ligowych. „Rojiblancos” z kolei zrównali się punktami z „Królewskimi”, którzy swój mecz rozegrają dopiero w niedzielę.

Atletico – Barcelona 2:0 (2:0)

Bramki: 23’ Lemar, 44’ Suarez

Atletico: Oblak – Savić, Gimenez, Hermoso (81’ Renan Lodi) – Koke, Llorente, De Paul (46’ Trippier), Lemar, Carrasco (82’ Felipe) – Joao Felix (72’ Correaa), Suarez (72’ Griezmann)

Barcelona: ter Stegen – Mingueza (75’ de Jong L), Araujo, Pique, Dest (86’ Lenglet) – Nico (46’ Roberto), Busquets, de Jong F., Coutinho (64’ Fati), Gavi (75’ Puig) - Depay

Żółte kartki: De Paul, Koke - Gavi

Sędzia: Cesar Soto Grado