Fortuna 1 Liga: GKS Tychy odnosi kolejne zwycięstwo
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 03.10.2021, 14:33

Spotkanie 11. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-e Tychy a Odrą Opole zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po dwóch golach Grzeszczyka dla tyszan oraz bramce Marca dla gości padł wynik 2:1.

Przed tym meczem „Tyscy” znajdowali się na szóstej lokacie z 18. punktami na koncie. Zawodnicy „Oderki” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem 17. „oczek”.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Pierwsza część gry była dość wyrównana, chociaż delikatną przewagę mieli goście z Opolszczyzny. Jedyną bramkę zdobył w 22. minucie Łukasz Grzeszczyk.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla gości, bowiem już w 54. minucie Mateusz Marzec doprowadził do wyrównania. Kolejne minuty były dość wyrównane. W 81. minucie tyszanie ponownie wyszli na prowadzenie. „Jedenastkę” na gola zamienił Grzeszczyk. Ostatecznie GKS triumfował 2:1.

Wynik ten spowodował, że tyszanie awansowali na trzecią lokatę w tabeli. Z kolei goście utrzymali swoją pozycję w tabeli.

GKS Tychy – Odra Opole 2:1 (1:0)

Bramki: 22’ Grzeszczyk, 81’ Grzeszczyk (k.) – 54’ Marzec

GKS: Jałocha – Wołkowicz, Szymura, Nedić, Połap (72’ Mańka) – Paprzycki, J. Piątek (63’ Steblecki) – Kargulewicz (63’ Jaroch), Grzeszczyk, Janiak (85’ Kozina) – Malec (64’ K. Piątek)

Odra: Kuchta – Trojak, Tkocz, Żemło – Maćkowiak, Marzec (72’ Czapliński), Niziołek (86’ Pawlik), Mikinić – Janus, Piech (86’ Żak), Nowak (74’ Sauczek)

Żółte kartki: 44’ Grzeszczyk – 81’ Sauczek, 89’ Trojak

Sędzia: Paweł Malec