Tenis - ATP Sofia: Sinner najlepszy w stolicy Bułgarii
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 03.10.2021, 16:57

Jannik Sinner zwyciężył w turnieju ATP 250 w Sofii. Włoski tenisista w decydującym pojedynku pokonał Gaela Monfilsa 6:3, 6:4 . Dla 20-latka to trzeci triumf w rozgrywkach ATP podczas obecnego sezonu.

W finałowej rywalizacji w stolicy Bułgarii stanęło naprzeciw siebie dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów w turnieju, którzy przystępując do tego starcia nie stracili choćby jednego seta. Już od pierwszych piłek meczu, Jannik Sinner narzucił swoje tempo, w wyniku czego objął prowadzenie 3:0. W kolejnej fazie do głosu zaczął dochodzić Gael Mofnils, natomiast Francuz nie był w stanie wykorzystać okazji na przełamanie. Finalnie jeden break z początku partii zadecydował, że to Włoch otworzył wynik w niedzielnym spotkaniu.

Druga odsłona rozpoczęła się w niemal identyczny sposób, jak pierwsza. Młodszy z finalistów przełamał swojego rywala, a po chwili pewnie wygrał własne podanie. 20-latek kontynuował znakomitą grę i pewnie zmierzał po swój trzeci tytuł w tym roku. Sinner do samego końca utrzymał koncentrację, nie dając swojemu przeciwnikowi w drugiej partii ani jednej okazji na przełamanie. Włoch po niespełna 80 minutach gry, pokonał dużo bardziej doświadczonego przeciwnika, dopisując jednocześnie 250 punktów do rankingu ATP.

Jannik Sinner (ITA)[1] - Gael Monfils (FRA)[2] - 6:3, 6:4