Tour of Norway: Niewiadoma trzecia na drugim etapie

• Data publikacji: 18.08.2018, 15:28

Katarzyna Niewiadoma pokazała się z bardzo dobrej strony na drugim etapie wyścigu dookoła Norwegii. Polka zajęła trzecie miejsce. Ponownie wygrała Marianne Vos.

Kolejny pagórkowaty etap wyścigu liczył 127,7 kilometra. Start miał miejsce w Fredrikstad, a meta w Sarpsborg. Na górską premię zaatakowała Katarzyna Niewiadoma. Zawodniczka Canyon SRAM Racing umocniła się na prowadzeniu klasyfikacji górskiej. W końcówce swoich sił spróbowała Lucinda Brand. Atak Holenderki został zlikwidowany przez zawodniczki z grupy Niewiadomej.

W finałowej rozgrywce na krótkim podjeździe liczyły się trzy zawodniczki. Wygrała Marianne Vos (Holandia, WaowDeals Pro Cycling), która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Druga była Emilia Fahlin (Szwecja, Wiggle High5), a trzecia Katarzyna Niewiadoma. Polka awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Do Vos traci 28 sekund, a do Fahlin 10 sekund. Małgorzata Jasińska była 17. ze stratą 21 sekund. Anna Plichta zajęła 74. miejsce ze stratą 8 minut i 34 sekund.