PKO Ekstraklasa: Legia znów przegrywa w lidze. Komplet punktów zostaje w Gdańsku

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 03.10.2021, 19:28

Lechia Gdańsk wygrała u siebie mecz 10. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Na polu pokonanych gdańszczanie pozostawili warszawską Legię, która przegrywa drugi mecz z rzędu.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0. W 34. minucie gola po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego zdobył dla swojej drużyny Maciej Gajos. Groźnie pod bramką Legii było też w 39. minucie. Najpierw główkującego Zwolińskiego zatrzymał interweniujący Miszta, zaś chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w poprzeczkę posłał główkujący Maloca. Dość powiedzieć, że Wojskowi do przerwy nie posłali ani jednego strzału w światło bramki.

Wraz z początkiem drugiej połowy zamiast odrabiania strat przez gości mieliśmy powiększanie przewagi przez miejscowych. W 55. minucie sprzed pola karnego uderzał Jarosław Kubicki. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z defensorów Legii, po czym wpadła do siatki.

W 67. minucie kolejny raz w stratę bramki zamieszany był Nawrocki. Tym razem obrońca warszawskiej drużyny niedokładnie wyprowadził piłkę z własnego pola karnego. Ta znalazła się pod nogami Sezonienki, który odegrał do środka, gdzie z bliskiej odległości między słupki wpakował ją Łukasz Zwoliński.

Legia odpowiedziała tylko jedną bramką. W 87. minucie faulowanym w polu karnym był Pekhart, który podszedł do jedenastki i płaskim uderzeniem przy słupku pokonał golkipera z Gdańska. Ostatecznie jednak więcej goli nie padło, więc komplet punktów zapisuje na swoim koncie Lechia.

Dzięki dzisiejszej wygranej Lechiści mają na swoim koncie 19 pkt, co daje im 2. miejsce.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1

Bramki: 34' Gajos, 55' Kubicki, 67' Zwoliński

Żółte Kartki: 31' Paixao, 65' Gajos - 56' Luquinhas, 63' Mladenović - 88' Pekhart

Lechia Gdańsk: Kuciak – Żukowski, Nalepa, Maloca, Conrado – Gajos, Kubicki, Durmus (83' Pietrzak) – Zwoliński (90+1' Kopacz), F. Paixao (77' Makowski), Sezonienko (77' Diabate)

Legia Warszawa: Miszta – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Skibicki (46' Kastrati), Slisz (46' Martins), Charatin (46' Josue), Mladenović – R. Lopes (46' Emreli), Pekhart, Muci (56' Luquinhas)

Sędzia: Szymon Marciniak