Hokej: Rosjanie z pierwszą porażką

• Data publikacji: 10.05.2018, 22:53

Przez trzy pierwsze kolejki turnieju Rosjanie nie stracili ani jednej bramki. Dziś krążek w ich bramce zatrzepotał trzy razy, a zespół Ilji Worobyowa musiał uznać wyższość Czechów. Co jeszcze działo się na hokejowych Mistrzostwach Świata elity w Herning i Kopenhadze?

Grupa A

W pierwszym rozgrywanym dziś spotkaniu grupy A mierzyli się ze sobą Francuzi i Słowacy. Po trzech kolejkach obie ekipy legitymowały się bilansem 1-2 i punkty w dzisiejszym starciu były dla nich na wagę złota. Zwycięsko z tego starcia wyszli nasi południowi sąsiedzi, co dało im awans na czwartą pozycję w tabeli.

Do niemałej niespodzianki doszło w wieczornym spotkaniu tej grupy. Rosjanie, którzy po trzech kolejkach pochwalić się mogli nieprawdopodobnym wręcz bilansem bramek 20-0, ulegli po dogrywce Czechom 3:4. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla naszych południowych sąsiadów w 64. minucie David Pasternak.

Słowacja - Francja 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Czechy - Rosja 4:3 OT (2:1, 1:2, 0:0, 1:0)

Grupa B

Swoje czwarte zwycięstwo w czwartym spotkaniu zanotowali hokeiści Stanów Zjednoczonych. Jankesi po trzech tercjach remisowali 2:2 ze skazywaną na pożarcie reprezentacją Łotwy, dopiero w dodatkowych pięciu minutach dwa punkty zapewnił hokeistom zza oceanu Cam Atkinson.

Takich problemów jak Amerykanie nie mieli dziś ich północni sąsiedzi. Kanadyjczycy pewnie, aż 5:0, pokonali Norwegów. Hat-trickiem dla zespołu spod znaku Klonowego Liścia popisał się Connor McDavid, dwie bramki dołożył Bo Horvat.

Stany Zjednoczone - Łotwa 3:2 OT (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
Kanada - Norwegia 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)