Serie A: AC Milan pokonuje na wyjeździe Atalantę!
Ago76/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 03.10.2021, 22:48

AC Milan pokonał na wyjeździe Atalantę 2:3 i awansował na drugie miejsce w tabeli. Gospodarze tego spotkania plasują się dopiero na ósmej pozycji w Serie A. Liderem ligi włoskiej pozostaje SSC Napoli z kompletem zwycięstw.

Atalanta w ostatniej kolejce zmierzyła się z innym mediolańskim klubem – Interem. Drużyny po atrakcyjnym meczu podzieliły się punktami. Z kolei AC Milan w poprzednim spotkaniu ligi włoskiej rzutem na taśmę pokonał Spezię. Oba zespoły są też uczestnikami tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W tygodniu Rossoneri pechowo przegrali u siebie z Atletico Madryt, a podopieczni Gian Piero Gasperiniego pokonali szwajcarski – Young Boys.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla drużyny Stefano Pioliego. Już w pierwszej minucie gry Theo Hernandez ruszył do przodu i prostopadłą piłką obsłużył Davide Calabrię, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Juanem Musso. Strzał prawego obrońcy Milanu został najpierw zatrzymany przez bramkarza gospodarzy, ale dobitka już znalazła drogę do siatki. Od tego momentu oglądaliśmy wyrównany mecz z wieloma okazjami bramkowymi. Jednak to mediolańczycy podwyższyli wynik kilka minut przed przerwą. Fatalny błąd na własnej połowie popełnił Remo Freuler, a piłkę przejął Sandro Tonali. Pomocnik Rossonerich popędził na bramkę gospodarzy i pewnie pokonał golkipera Atalanty. AC Milan schodził do szatni z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron zespół Gian Piero Gaspariniego dominował w posiadaniu piłki, a goście groźnie kontratakowali. W 60. minucie spotkania doskonałe dośrodkowanie Ante Rebicia próbował wykorzystać Alexis Saelemaekers, ale tym razem efektownie interweniował Juan Musso. Kilka chwil później Rossoneri po raz kolejny ukąsili rywala. Znowu kapitalną akcją popisał się Theo Hernandez, który przebiegł kilkadziesiąt metrów i podał do dobrze ustawionego Rafaela Leao. Portugalczyk precyzyjnym strzałem przy długim słupku podwyższył rezultat tego meczu. Atalanta jednak szybko odpowiedziała. W 85. minucie gry jeden z zawodników gospodarzy uderzył z dystansu, a futbolówka trafiła w rękę Juniora Messiasa i sędzia po konsultacji z zespołem VAR wskazał na jedenasty metr boiska. Do rzutu karnego podszedł Duvan Zapata, który pewnie go wykorzystał. W doliczonym czasie wynik ustalił Mario Pasalic, ale ostatecznie to AC Milan zasłużenie sięgnął po trzy punkty.

Atalanta – AC Milan 2:3 (0:2)

Bramki: 86' Zapata, 94' Pasalic – 1' Calabria, 42' Tonali, 78' Leao

ATALANTA (3-4-1-2): Musso; Djimsiti, Demiral (46' Koopmeiners), Palomino; Zappacosta, De Roon, Freuler, Maehle (56' Muriel); Pessina (24' Pezzella); Zapata, Malinovsky (56' Ilicic)

AC MILAN (4-2-3-1): Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez (80' Ballo Toure); Kessie, Tonali (80' Bennacer); Saelemaekers, Brahim Diaz (74' Messias), Leao (90' Pellegri); Rebić

Żółte kartki: 40' De Roon – 42' Diaz, 52' Tomori, 85' Messias, 88' Leao

Sędzia: M.Di Bello