La Liga: niewykorzystana szansa Sevilli na dogonienie liderów

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.10.2021, 23:28

Niespodziewanym rezultatem zakończyła się ósma seria gier w hiszpańskiej La Lidze. Granada wygrała pierwszy mecz w sezonie, pokonując 1:0 Sevillę. Goście stracili szansę na zrównanie się w tabeli z Atletico Madryt, Realem Madryt i Realem Sociedad.

W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane. Zgodnie z oczekiwaniami to goście byli dłużej przy piłce, lecz gra w ataku pozycyjnym nie przynosiła korzyści ekipie z Andaluzji. Nieoczekiwanie na prowadzenie w 25. minucie wyszli miejscowi. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Ruben Rochina. Duża rotacja i moc uderzenia poskutkowała kapitulacją Bono. Chwilę później Luis Suarez również umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Sevilla jeszcze przed przerwą miała dogodną sytuację, by odrobić straty. Diego Carlos główkował nad poprzeczką z odległości pięciu metrów.

Na drugą odsłonę wyszło aż czterech nowych piłkarzy, z czego trzech zamienił Julien Lopetegui. Goście zdominowali drugie czterdzieści pięć minut, ale nie przełożyło się to na zmianę wyniku. Nieskuteczni byli Jules Kounde, Papu Gomez czy Munir El Haddadi. Bezbłędnie w bramce spisywał się za to Luis Maximiliano. Portugalczyk mógł pochwalić się debiutanckim czystym kontem w hiszpańskiej ekstraklasie. Fatalny mecz ma za sobą Diego Carlos, który nie pomógł przy straconej bramce, a dodatkowo w doliczonym czasie gry osłabił swój zespół, zgarniając drugą żółtą kartkę.

Granada - Sevilla: 1:0 (1:0)

Bramka: 25' Rochina

Granada: Maximiano - Quini, Diaz (76' Sanchez), Abram, Neva - Milla (86' Monchu), Gonalons (86' Ruiz), Montoro (46' Puertas) - Rochina, Suarez, Soro (64' Escudero)

Sevilla: Bono - Mountiel (46' Navas), Kounde, Diego Carlos, Acuna - Jordan (46' Gomez), Reges, Rakitić (70' Ocampos) - Lamela (64' Oscar), Mir, Suso (46' Munir)

Żółte kartki: 28' Gonalons, 75' Quini, 90+1' Suarez - 73', 90+1' Diego Carlos, 75' Acuna, 90+3' Ocampos

Czerwona kartka: 90+1' Diego Carlos

Sędzia: Javier Alberola Rojas