Hokej - LM: Jastrzębie z pierwszą wygraną!
Materiały prasowe PZHL

• Dodał: Agnieszka Musiał
  • Data publikacji: 05.10.2021, 23:25

Świetny hokejowy wieczór za nami! JKH GKS Jastrzębie z pierwsza wygraną w hokejowej Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali Frisk Asker 4:3 po bardzo emocjonującej końcówce.

Jastrzębianie świetne rozpoczęli spotkanie piątej kolejki hokejowej Ligi Mistrzów. Polska drużyna otworzyła wynik meczu w dziewiątej minucie wykorzystując przewagę, krążek z bulika posłał Martin Kasperlík. Minutę później prowadziliśmy już 2:0 za sprawą Radosława Nalewajki.

Druga tercja rozpoczęła się wręcz bajkowo. Chwilę po rozpoczynającym dźwięku prowadzenie podwyższył Maciej Urbanowicz. Pod koniec środkowej części spotkania ucierpiał strzelec pierwszej bramki dla Jastrzębia. W wyniku gry i przewrócenia norweskiego obrońcy Kasperlík został uderzony łyżwą, na lodzie pojawiła się krew, ale zawodnikowi na szczęście nie stało się nic poważnego, a incydent został uznany za część gry.

Decydujące ostatnie 20 minut spotkania było wyjątkowo emocjonujące. Norwegowie zaczęli nadganiać wynik oddając pierwszy skuteczny strzał w 11 minucie. Parę minut później przeciwnicy wykorzystali przewagę po faulu Dominika Jarosza. Jastrzębie odpowiedziało kolejnym golem (Engils Kalns), ale znowu zrobiło się niebezpiecznie po kolejnym przewinieniu. Frisk Asker - szczęśliwie dla polskiej drużyny - nie wykorzystało ostatnich niecałych dwóch minut spotkania na wyrównanie.

Do wtorkowego wieczoru JKH GKS Jastrzębie przegrało wszystkie spotkania na tym szczeblu rywalizacji. Norwegowie poradzili sobie niewiele lepiej - jedyne zwycięstwo odnieśli w meczu z HC Bolzano. JKH po wygranym spotkaniu jest na trzecim miejscu tabeli w grupie H. Kolejne spotkanie drużyn 12 października.

JKH GKS Jastrzębie - Frisk Asker 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)