MEJiM: polskich rozczarowań ciąg dalszy

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 18.08.2018, 17:35

Kolejny słaby dzień zaliczyli reprezentanci Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców. Najlepszy wynik odnotowała dziś Aleksandra Stach, z którą wiązaliśmy nadzieje medalowe, a uplasowała się ostatecznie na 11. pozycji.

Polscy kibice nie są rozpieszczani przez swoich reprezentantów od początku imprezy. Nie inaczej było trzeciego dnia mistrzostw, gdy na torze w Bratysławie przyszło do pierwszych rozstrzygnięć medalowych. Niestety, w żadnym wyścigu o najwyższą stawkę nie zobaczyliśmy naszego zawodnika. Najbliżej szczęścia była wśród juniorek Aleksandra Stach, która w konkurencji C-1 zajęła 11. miejsce. Polce popełniła na trasie aż cztery poważne błędy, które kosztowały ją utratę 8 sekund, a w konsekwencji pozbawiły ją szans na walkę o medale.

Pod koniec drugiej lub na początku trzeciej dziesiątki plasowali się też wszyscy nasi kajakarze w konkurencji K-1. W konkursie do lat 23 Krzysztof Majerczak i Jakub Brzeziński zajęli dwie ostatnie lokaty w półfinale (19. i 20. pozycja), a w rywalizacji juniorów Bartosz Kubik ukończył swoje zmagania na 22. lokacie.

Na dominatorów tej konkurencji w kolejnych sezonach wyrastają Hiszpanie. W juniorskim finale najlepszy okazał się Miquel Trave, a wśród nieco starszych złotym medalistą został David Llorente. Pierwszy z nich wygrał zaciętą walkę o najwyższy stopień podium z koalicją czeską (Tomasem Zimą i Janem Bartą), a drugi okazał się lepszy między innymi od: srebrnego medalisty – Słowaka Jakuba Grigara i brązowego – Lukasa Stahla.

W C-1 pań najlepsze okazały się Daria Shaidurova z Rosji i Moika Skachova ze Słowacji. Obie nie były faworytkami swoich konkursów, jednak doskonale poradziły sobie z trudnościami słowackiego toru i mogły cieszyć się ze złotych medali. Rosjanka w walce o złoto pokonała wyżej notowane: Sonę Stanovską i Gabrielę Satkovą. Słowaczka była natomiast lepsza między innymi od Czeszki Fiserovej i Francuzki Henry.