Zapasy - MŚ: Gadżijew mistrzem świata w zapasach!

• Dodał: Jakub Krysiewicz
  • Data publikacji: 05.10.2021, 19:54

Podczas Mistrzostw Świata w Oslo w kategorii 70 kg ostatecznie triumfował Magomedmurad Gadżijew. Zapaśnik został pierwszym polskim zawodnikiem startującym w stylu wolnym, który zdobył złoty medal mistrzostw świata.

W finale rywalem Gadżijewa był Ernazar Akmatalijew z Kirgistanu. Pojedynek należał do tych wyrównanych i pełnych emocji. Reprezentant AKS Piotrków Trybunalski wyszedł ostatecznie zwycięsko, wygrywając 2:1. Podczas całego turnieju w stolicy Norwegii polski zapaśnik walczył bardzo pewnie. W poniedziałek 4 października pokonywał kolejno Brytyjczyka Nicolae Cojocaru 9:0, Carlosa Romero z Chile 15:4, Gruzina Zurabiego Jakobiszwili 4:1, a w półfinale odprawił Turana Bajramowa z Azerbejdżanu 4:2.

Złoto zdobyte podczas mistrzostw świata to największe osiągnięcie w karierze Magomedmurada Gadżijewa. Dotychczas w barwach reprezentacji Polski jeszcze dwa razy stanął na podium MŚ. Zdobył srebrny medal w Paryżu w 2017 roku oraz brąz w Nur-Sułtan w 2019 roku.