EBL: HydroTruck Radom wygrywa w zaległym meczu 4. kolejki
Andrzej Romański / EBL

• Data publikacji: 05.10.2021, 20:44

HydroTruck Radom dokonał nielada niespodzianki i pokonał w zaległym spotkaniu czwartej kolejki Energa Basket Ligi Trefl Sopot 85:80. Przyjezdni w pewnym momencie czwartej kwarty przegrywali różnicę nawet dziesięciu oczek, ale niesamowity serial punktowy w ostatnich minutach pozwolił im ostatecznie zwyciężyć.

Spotkanie od samego początku dość niespodziewanie zdominowali przyjezdni. Koszykarze HydroTrucku wyszli na parkiet wyraźnie zmotywowani i w pierwszych minutach byli zdecydowanie lepszą drużyną w Ergo Arenie, dzięki czemu w ósmej minucie meczu prowadzili już 23:13. W końcówce kwarty gospodarze zaczęli jednak powoli odrabiać straty, ale goście nie zamierzali łatwo oddać przewagi. Wszystko odmienił serial punktowi Trefla, którzy od stanu 29:36 zdobyli jedenaście kolejnych oczek i zdołali wyjść na prowadzenie. W samej końcówce niewiele się już zmieniło i podopieczni trenera Marcina Stefańskiego schodzili z prowadzeniem 46:45.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej serii w wykonaniu gospodarzy, którzy tym razem zdołali odskoczyć nawet na dziewięć oczek i wydawać się mogło, że są już w stanie kontrolować przebiegu gry. Fantastycznie spisywał się Joshua Sharma, który był najlepiej punktującym zawodnikiem Trefla. Czwarta kwarta okazała się jednak dla gospodarzy kompletną katastrofą - sopocianie nie byli w stanie wykończyć żadnej akcji, przez co cała ich przewaga została zmarnowana. Przez dziewięć minut ostatniej kwarty Trefl uzbierał ledwie sześć oczek, przy aż osiemnastu po stronie rywali, którzy na czterdzieści sekund przed zakończeniem meczu prowadzili 82:75. Między trzecią a dziesiątą minutą odsłony przyjezdni zdeklasowali rywali 17:0! Rozpaczliwe próby Sopotu w końcówce nie wystarczyły i HydroTruck Radom zwyciężył 85:80

Trefl Sopot - HydroTruck Radom 80:85 (21:26, 26:20, 22:16, 11:23)

Trefl: Sharma 19, Moten 16, Kolenda 13, Franke 10, Gruszecki 10, Szlachetka 8, Leończyk 4, Ziółkowski 0

HydroTruck: Ireland 25, English 17, Kraljević 14, Moore 12, Dzierżak 11, Wall 3, Lewandowski 3, Zegzuła 0, Zalewski 0, Ostojić 0