Koszykówka - LM: porażka Stali w pierwszym meczu

• Data publikacji: 06.10.2021, 22:53

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski rozpoczęła rozgrywki Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu polski zespół przegrał na wyjeździe z BAXI Manresą 76:81.

Koszykarze Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski zainaugurowali sezon w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Polski w pierwszej kolejce zmierzyli się w Hiszpanii z BAXI Manresa. W pierwszych minutach lepsi byli gospodarze, którzy prowadzili 12:6. Stal szybko odrobiła straty, a po trójce Denzela Anderssona jeszcze w pierwszej kwarcie wyszła na prowadzenie 20:19. Do końca pierwszej odsłony gry pięć punktów zdobyła ekipa Pedro Martineza.

Druga kwarta należała do polskiej drużyny, która wygrała ją aż 26:11. Ostrowianie mieli nawet 12 punktów przewagi, a na przerwę schodzili na prowadzeniu 46:35. Po dobrej pierwszej połowie, początek drugiej nie był udany dla Stali. Zespół gości przez ponad trzy minuty nie zdobył punktu. W tej sytuacji BAXI Manresa poważnie zbliżyła się do mistrzów Polski. Hiszpańska drużyna nie przejęła jednak prowadzenia, a podopieczni Igora Milicicia ponownie odskoczyli. Po celnym rzucie za trzy punkty Jarosława Mokrosa pod koniec trzeciej kwarty było 62:55.

Gospodarze nadal mieli przewagę sytuacyjną. Po trójkach Luke'a Maye'a i Guillema Jou'a drużyna z Hiszpanii przejęła prowadzenie - 66:65. W kolejnych minutach Manresa utrzymywała kilka punktów przewagi, ale Stal walczyła do końca o korzystny wynik. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 81:76. Tym samym mistrzowie Polski rozpoczęli rozgrywki w Lidze Mistrzów od porażki. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Guillem Jou, który rzucił 18 punktów. Dwa oczka mniej zanotował najlepszy w barwach ostrowian, Michael Young.

BAXI Manresa - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 81:76 (24:20, 11:26, 22:16, 24:14)

BAXI: Jou 18, Thomasson 17, Bako 15, Maye 8, Perez 7, Sima 4, Garcia 3, Martinez 3, Valtonen 2, Steinbergs 2, Moneke 2, Francisco 0

Stal: Young 16, Andersson 14, Palmer 14, Simmons 12, Mokros 9, Kulig 6, Drechsel 5, Florence 0, Załucki, Wadowski, Pluta.